AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Wakacje w mieście - oferta dla najmłodszych

DATA: 14 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Wakacje w mieście będą odbywać się w pięciu kaliskich szkołach.

  Na zajęcia o charakterze profilaktyczno-opiekuńczo-rekreacyjnym zapraszamy w lipcu i sierpniu do: Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej nr 17 i Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19, od 2 do 27 lipca  od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 13.00, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 18 od 30 lipca  do 24 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 - 13.00.

  Ponadto przez całe wakacje, w każdy czwartek (od 5 lipca do 30 sierpnia), w godz. od 16.00 do 19.00 organizowane będą przed kaliskim ratuszem „Dziecięce Czwartki w Mieście”. W programie zajęć przewidziano edukacyjne spektakle, chodzącego dinozaura, zabawy integracyjne, duże bańki mydlane, malowanie wielkoformatowe, tworzenie morskiej krainy, eko – zabawki, mobilne planetarium, projektowanie statków pirackich, rodzinne warsztaty kuglarskie. Na zakończenie „Dziecięcych Czwartków w Mieście”, a tym samym wakacji, 30 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się wielki finał: „Interaktywny spektakl cyrkowy”. 

  Podczas wakacji dzieci będą mogły także wyjechać na obozy  profilaktyczno-terapeutyczne. 
  Trwa nabór dla dzieci z rodzin alkoholowych nie uczestniczących w zajęciach realizowanych w świetlicach środowiskowych. W roku bieżącym na takie obozy wyjedzie 220 dzieci. Organizatorami obozów, wyłonionymi w drodze konkursu ofert są: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Związek Harcerstwa Polskiego. 135 dzieci spędzi czas na obozach w pobliżu miejsca zamieszkania (Szałe i Głaz). 85 dzieci wyjedzie do Jastrzębiej Góry i Rzeczki. Podczas obozów, obok typowego programu wypoczynkowego będzie realizowany program profilaktyczno–terapeutyczny. Na organizację ww obozów miasto przeznaczyło  190.500 zł.
  Na obozy profilaktyczno–terapeutyczne, w ramach funkcjonowania 7 świetlic socjoterapeutycznych, wyjedzie 250 dzieci. Dzieci wyjadą do Pyzówki, Rowów, Dźwirzyna, Władysławowa, Rudawy, Barda Śląskiego i Przedborowa.  Na prowadzenie 7 świetlic w 2018 r.  przeznaczono  z budżetu miasta 475.000 zł.

  Kolejnym elementem „Wakacji w Mieście” jest program „Trener Osiedlowy – Kalisz 2018”. W bieżącym roku program ten będzie realizowany w lipcu i sierpniu, na 13 obiektach: SP 3; SP 4; SP 7; SP 12 – V LO; SP 14 - IV LO;  SP 16;  SP 18; SP 24 - ZS 9 – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.00 do 18.00 oraz SP 6; SP 9; SP 10; SP 15; SP 17 – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.30 do 18.00.  Realizator tego zadania – Kaliski Szkolny Związek Sportowy został wyłoniony w drodze otwartego konkursu ofert. Na realizację programu z budżetu miasta zostało przeznaczonych 80.000 zł. Wszystkie dzieci uczestniczące w programie będą dodatkowo ubezpieczone.

  W ramach działań z zakresu profilaktyki uniwersalnej dotyczącej przeciwdziałania uzależnieniom, 19 czerwca odbędzie się w Parku Przyjaźni, w godz. od 9.00 do 12.00 plenerowa lekcja profilaktyki „Wakacje bez zagrożeń” dla uczniów klas I-III z kaliskich szkół podstawowych. Podczas zajęć najmłodsi mieszkańcy naszego miasta zostaną zapoznani z zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji. Dowiedzą się, co należy robić w sytuacji zagrożenia, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i w ruchu drogowym. Odbędą się również pokazy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz prezentacja umiejętności psa policyjnego. Organizatorem lekcji profilaktyki jest Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.