AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Emocje w Arenie. Polska minimalnie słabsza od Hiszpanii

DATA: 14 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Polacy przegrali w środę w Arenie z Hiszpanią. Fot. Paweł Andrachiewicz, PressFocus, strona oficjalna Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

  Jedną bramką przegrała Polska z Hiszpanią w meczu towarzyskim piłki ręcznej mężczyzn, który odbył się w hali Arena.

  Spotkanie z obecnymi mistrzami Europy uświetniło obchody jubileuszu 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich. I choć goście nie przyjechali w najslniejszym składzie to i tak kibice licznie zjawili się w hali Arena, by dopingować biało-czerwonych. W składzie mocno odmłodzonej reprezentacji Polki zagrali nowi zawodnicy, a kibice odnotowali debiut w kadrze: Pawła Krupy (Pogoń Szczecin), Huberta Korneckiego (Wybrzeże Gdańsk) oraz bramkarza Tomasza Wiśniewskiego (Stal Mielec).

  Początek meczu należał do Polaków, którzy objęli prowadzenie 6:3, a następnie 8:3. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Adam Morawski, a Polacy przez długi okres utrzymywali pięciobramkową przewagę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji spowodowało to, że Hiszpanie zaczęli odrabiać straty. Do przerwy odrobili trzy bramki i do szatni nasza reprezentacja schodziła wygrywając już tylko 14:12. 

  Po zmianie stron Hiszpanie nadal grali skutecznie w ataku i szybko doprowadzili do remisu 18:18. Od tego momentu gra naszych stała się rwana, a goście przejęli inicjatywę na parkiecie. W drugiej połowie Hiszpania prowadziła już 27:23, ale nasz zespół poderwał się znów do walki. Niesieni dopingiem w hali Arenia biało-czerwoni zdobyli dwie bramki z rzędu, a po atomowym rzucie z dystansu Rafała Przybylskiego kontaktowego gola (było 27:26 dla Hiszpanii). W ostatnich minutach spotkania goście nie pozwolili sobie jednak odebrać zwycięstwa i wygrali ten towarzyski mecz 31:30.

  Spotkanie w Arenie uczciło 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich i stanowiło istotny element przygotowań naszej reprezentacji do eliminacji mistrzostw Europy 2020 roku. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.