PIŁKA RĘCZNA. Emocje w Arenie. Polska minimalnie słabsza od Hiszpanii

DATA: 14 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Polacy przegrali w środę w Arenie z Hiszpanią. Fot. Paweł Andrachiewicz, PressFocus, strona oficjalna Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Jedną bramką przegrała Polska z Hiszpanią w meczu towarzyskim piłki ręcznej mężczyzn, który odbył się w hali Arena.

Spotkanie z obecnymi mistrzami Europy uświetniło obchody jubileuszu 100-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich. I choć goście nie przyjechali w najslniejszym składzie to i tak kibice licznie zjawili się w hali Arena, by dopingować biało-czerwonych. W składzie mocno odmłodzonej reprezentacji Polki zagrali nowi zawodnicy, a kibice odnotowali debiut w kadrze: Pawła Krupy (Pogoń Szczecin), Huberta Korneckiego (Wybrzeże Gdańsk) oraz bramkarza Tomasza Wiśniewskiego (Stal Mielec).

Początek meczu należał do Polaków, którzy objęli prowadzenie 6:3, a następnie 8:3. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Adam Morawski, a Polacy przez długi okres utrzymywali pięciobramkową przewagę. Dopiero w końcówce pierwszej połowy kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji spowodowało to, że Hiszpanie zaczęli odrabiać straty. Do przerwy odrobili trzy bramki i do szatni nasza reprezentacja schodziła wygrywając już tylko 14:12.

Po zmianie stron Hiszpanie nadal grali skutecznie w ataku i szybko doprowadzili do remisu 18:18. Od tego momentu gra naszych stała się rwana, a goście przejęli inicjatywę na parkiecie. W drugiej połowie Hiszpania prowadziła już 27:23, ale nasz zespół poderwał się znów do walki. Niesieni dopingiem w hali Arenia biało-czerwoni zdobyli dwie bramki z rzędu, a po atomowym rzucie z dystansu Rafała Przybylskiego kontaktowego gola (było 27:26 dla Hiszpanii). W ostatnich minutach spotkania goście nie pozwolili sobie jednak odebrać zwycięstwa i wygrali ten towarzyski mecz 31:30.

Spotkanie w Arenie uczciło 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich i stanowiło istotny element przygotowań naszej reprezentacji do eliminacji mistrzostw Europy 2020 roku.