AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Rzeźba ,,Piłkarze ręczni'' odsłonięta przed Areną

DATA: 14 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezes Andrzej Kraśnicki i prezydent Sapiński chwilę pod odsłonięciu pomnika szczypiornistów przed halą Arena. Fot. Karina Zachara.

  Uroczysty charakter miało odsłonięcie pomnika ,,Piłkarze ręczni'', który stanął przed wejściem do hali Arena.

  Odsłonięcie odbyło się przed środowym spotkaniem Polski z Hiszpanią i miało uroczysty przebieg. Odegrano hymn państwowy z wciągnięciem flagi narodowej na maszt. Honory gospodarza Miasta Kalisza pełnił prezydent Grzegorz Sapiński. Ze stony Związku Piłki Ręcznej w Polsce przybyło wielu działaczy na czele z prezesem Andrzejem Kraśnickim. Nie zabrakło też parlamentarzystów, duchownych i samorządowców, a wśród zaproszonych gości był Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzej Dera

  W uroczystościach uczestniczyli obecni kadrowicze oraz byli reprezentanci Polski, a także szczypiorniści MKS-u Kalisz wraz z prezesem klubu Błażejem Wojtyłą. Nie zabrakło licznego grona kibiców z Kalisza i całej Polski, którzy przyjechali na mecz kadry z Hiszpanią do naszego miasta.

  Pomnik przedstawia dwóch piłkarzy ręcznych w czasie dynamicznej akcji. Rzeźba „Piłkarze ręczni” wykonana jest z brązu, waży ok. 800 kg., a w najwyższym punkcie mierzy 3 metry.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.