AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JUBILEUSZ. 30-lecie kaliskiego Domu Pomocy Społecznej

DATA: 14 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Halina Szalska, dyrektor DPS w Kaliszu

  30-lecie działalności obchodził Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu. Z tej okazji pod patronatem prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego zorganizowano jubileuszową uroczystość, na której zaprezentowano wieloletnią, bogatą historię kaliskiej placówki. 

  Dwudniowe uroczystości jubileuszowe, które odbyły się w 12 i 13 czerwca br. zainaugurowała msza święta, odprawiona przez Ks. Biskupa Diecezji Kaliskiej Łukasza Buzuna w Sanktuarium św. Józefa. W nabożeństwie wzięli udział mieszkańcy, pracownicy oraz przyjaciele kaliskiego DPS.

  Następnego dnia w Auli Colegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podsumowano 30-letnią historię i dokonania kaliskiej placówki. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele placówek opieki społecznej z Kalisza i regionu. Specjalne, urodzinowe życzenia złożyli m.in. senator Rzeczypospolitej Andrzej Wojtyła, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz. Na ręce Pani Dyrektor Haliny Szalskiej złożono liczne listy gratulacyjne min. od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pani Marzeny Wodzińskiej, Posła na Sejm RP Pana Jana Mosińskiego i Tomasza Ławniczaka i wiele innych.

  - Każdy jubileusz skłania do refleksji o osobach, które dane nam było spotkać, o upływającym z każdą chwilą czasie,  do zastanowienia się nad tym, co udało nam się do tej pory osiągnąć oraz nad tym, jakie wyzwania stoją jeszcze przed nami - mówiła Halina Szalska, dyrektor DPS. - W XXX letniej historii nasz Dom zamieszkiwało wiele osób, których biografie mogłyby stanowić wzór dla przyszłych pokoleń. Byliśmy świadkami wielu wydarzeń, które wywołały w nas silne emocje, dostarczyły wielu wzruszeń i na długo zapadły w naszej pamięci. Przez minione 30 lat kaliski Dom bez wątpienia znalazł godne miejsce w historii miasta i regionu. Nie byłoby to możliwe dzięki oddanej pracy pracowników naszego domu oraz wsparcia i pomocy osób życzliwych.  Dlatego z głębi serca pragnę podziękować wszystkim osobom , które  wspierają nas w życiu codziennym jak również tym którzy wsparli nas w organizacji dzisiejszej uroczystości.  Szczególnie mocno pragnę podziękować Prezydentowi Miasta Kalisza Grzegorzowi Sapińskiemu, który objął naszą  uroczystość honorowym patronatem.  Dziękuje wszystkim naszym sponsorom oraz Rektorowi PWSZ w Kaliszu Panu Andrzejowi Wojtyle za udostępnienie auli, w której dziś mogliśmy się spotkać. Dziękuje Wam nasi kochani pracownicy za trud, oddanie i pełne poświęcenie w wykonywanej pracy, która łatwą nie jest. Pamiętajmy aby szanować, pomagać i kochać starszych ludzi bo oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni. Nieśmy przykład dla przyszłych pokoleń i uczmy szacunku dla osób starszych.

  Podczas spotkania w PWSZ zaprezentowano bogatą, wieloletnią działalność kaliskiego Domu Pomocy Społecznej. Goście obejrzeli archiwalne zdjęcia i materiały, które przypominały ważne i szczególne momenty w historii Domu, a także wyjątkowych ludzi, którzy go współtworzyli na przestrzeni ostatnich lat. Ze specjalnym programem artystycznym wystąpiła kaliska wokalistka Marzena Ugorna oraz chór Kopernik.

  Druga część jubileuszowych uroczystości z udziałem zaproszonych gości odbyła się na terenie kaliskiego DPS przy ul. Winiarskiej 26 . Zorganizowano tam wspólną zabawę i urodzinowy poczęstunek. Na scenie wystąpił chór Agnus Dei oraz młodzież ze Studia Art Muz, Calisia Saxophone Quartet plus. Odbył się również pokaz Kick-Boxingu, przygotowany przez zawodników Klubu Sportowego Ziętek Team, a całą imprezę zakończyło wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych z młodzieżą ze Szkoły w Stawiszynie, grill i zabawa taneczna przy muzyce Pana Henryka Orczykowskiego.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.