AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEG. Od Helu po Halny

DATA: 18 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sztafeta biegu od Helu po Halny zjawi się we wtorek w Kaliszu. Pierwszy z prawej kaliszanin Marek Frontczak, który bierze udział w tym biegu.

  Kaliszanin Marek Frontczak bierze udział w biegu charytatywnym ''Od Helu po Halny''.

  To już druga edycja tego najdłuższego biegu charytatywnego w Polsce. Trwa od 17 do 21 czerwca, a akcja prowadzona jest na rzecz hospicjów dziecięcych. Bieg "Od Helu po Halny" to nieprzerwana sztafeta startująca z Helu, biegnąca ulicami różnych miast i miasteczek i kończąca się na szczytach Tatr. Każdego dnia uczestnicy pokonują wspólnie około 240 kilometrów. Trasa liczy blisko 900 kilometrów. W biegu bierze udział kaliszanin Marek Frontczak. - Biegam od 15 lat, w tym czasie pokonałem 175 maratonów, jednak nic nie sprawi mi większej przyjemności, niż reprezentowanie naszego miasta podczas tego wyjątkowego wydarzenia, mającego na celu pomoc potrzebującym dzieciom - mówi Marek Frontczak.

  W tym roku trasa ''Od Helu po Halny'' wiedzie przez Kalisz. Sztafeta pojawi się na Głównym Rynku we wtorek, 19 czerwca około godz. 16.30. Organizatorem biegu jest Fundacja HA HA.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.