AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Dariusz Grodziński oficjalnym kandydatem na prezydenta Kalisza

DATA: 18 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dariusz Grodziński

  Dariusz Grodziński wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej do fotela prezydenta Kalisza. Na start kampanii samorządowej w Kaliszu przyjechali liderzy obu ugupowań: Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Schetyna

  W blasku fleszy, telebimów i kolorowych reflektorów w restauracji KTW Park odbyła się dziś wyborcza konwencja samorządowa Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Oba ugrupowania zawiązały w Kaliszu koalicję i przedstawiły wspólnego kandydata na prezydenta, którym, zgodnie z oczekiwaniami został Dariusz Grodziński - były wiceprezydent miasta w ekipie Janusza Pęcherza, a obecnie dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

  - Jestem wkurzony, chociaż dzisiaj powinienem być z wami uśmiechnięty, radosny, wdzięczny za to co mnie spotyka, ale jak to zrobić? Jak to zrobić kiedy potencjał naszego miasta jest marnowany? Każdego dnia obserwujemy jak Kalisz traci swoją szansę. Czy można tak bezczynnie stać i przyglądać się temu jak kolejne szanse przeciekają naszemu miastu przez palce. Szanse na bycie miastem na miarę naszych marzeń, pragnień, nawet zwykłych możliwość. Nie, ja nie potrafię. Nie potrafię i nie chcę. To właśnie z tego powodu podejmuję się tego wyzwania i właśnie dlatego pragnę zostać prezydentem naszego miasta – mówił podczas spotkania Dariusz Grodziński. - Wszyscy mamy już dość tych jałowych waśni, przerośniętych ego, tego ciągłego pohukiwania na innych. Ba, mam już dość tych sztucznych uśmiechów i plastikowego udawania. Tacy nie są kaliszanie. To ludzie otwarci na wyzwania. 

  Koalicja wyborcza Platformy i .Nowoczesnej zaprezentowała również kandydatkę na wiceprezydent miasta - Barbarę Oliwiecką, liderkę .Nowoczesnej w Kaliszu.

  - Tym co nas łączy jest pozytywna energia, zapał do pracy i chęć zmian, świeże spojrzenie na miasto a także wiara w to, że można je lepiej urządzić i lepiej nim zarządzać w ramach tego samego budżetu – mówiła Barbara Oliwiecka.

  Dariusz Grodziński to jak na razie czwarty oficjalny kandydat do prezydenckiego fotela w ratuszu. Wcześniej swój start w wyborach ogłosili Karolina Pawliczak, Zbigniew Maj i Grzegorz Sapiński.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.