AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TRZĘSAŁA: Liga była mocniejsza niż poprzednio

DATA: 19 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz. Fot. Tomasz Skórzewski.

  O zakończonym w sobotę sezonie w III lidze i najbliższych planach KKS-u z prezesem klubu Robertem Trzęsałą rozmawia Piotr Jaworowski

  W sobotę zakończyły się rozgrywki III ligi. KKS zajął w 2. grupie III ligi piąte miejsce. Czy jesteś zadowolony z tej pozycji?

  - To miejsce, które nas satysfakcjonuje, choć oczywiście mogło być lepiej. Zdobyliśmy w tym sezonie 63 punkty. Wprawdzie do pierwszego miejsca zabrakło nam 14 punktów, ale w ubiegłym sezonie mając tyle punktów co teraz walczylibyśmy do ostatniej kolejki o awans do II ligi. To pokazuje, że w tym sezonie drużyny z czołówki tabeli były znacznie mocniejsze.

  KKS rozgrywał dobre spotkania, ale zdarzały się też wpadki.

  - Wygraliśmy dwa mecze z Bałtykiem, który pretendował do awansu do II ligi i zajął miejsce na podium. Po raz pierwszy wygraliśmy w lidze na wyjeździe w derbowych meczach z Górnikiem Konin i Jarotą Jarocin, a na tych terenach KKS-owi zawsze gra się trudno. Zaliczyliśmy też jednak wpadki z rezerwami Pogoni Szczecin, GKS-em Przodkowo czy u siebie wstydliwą porażkę z Wierzycą Pelplin. Niepotrzebnie punkty u siebie straciliśmy z liderem Elaną Toruń, a powinniśmy ten mecz wygrać. 

  Czego zabrakło KKS-owi by do końca bić się o awans do II ligi?

  - Szczęścia i koncentracji w niektórych, ważnych jak się okazało, spotkaniach. Uważam, że dysponowaliśmy całkiem niezłym zespołem, który mógł pokusić się o niespodziankę. Straciliśmy jednak punkty w tych meczach, które powinniśmy wygrać. Myśląc o awansie powinniśmy wywalczyć 10-12 punktów więcej. Tych punktów nam zabrakło.

  Do II ligi z naszej grupy weszła Elana Toruń, która awans wywalczyła dopiero w ostatniej kolejce.

  - To pokazuje jak liga była wyrównana. Żeby awansować do II ligi trzeba mieć podstawy nie tylko sportowe ale też organizacyjne i finansowe. Elana miała od nas dużo większy budżet i była głównym faworytem do awansu. Z innych grup też awansowały znane kluby takie jak Widzew Łódź czy Resovia Rzeszów, które mają bardziej stabilne budżety od nas. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim naszym sponsorom i miastu Kalisz, które wspierają KKS.

  Seniorom nie udało się awansować w tym roku do II ligi, ale awanse są w grupach młodzieżowych.

  - Szkolenie młodzieży wygląda coraz lepiej w naszym klubie, czego przykładem jest awans naszych zespołów do Wielkopolskiej Ligi Juniora Starszego, Juniora Młodszego i Trampkarza Starszego. Sporo młodzieży trafia też do drużyny seniorów. W tym sezonie mieliśmy siedmiu młodzieżowców w pierwszej drużynie.

  Jakie najbliższe plany KKS-u?

  - Skończył się właśnie sezon 2017/18 i teraz wyciągamy z niego wnioski. Będziemy niebawem rozmawiać z piłkarzami na temat ich przyszłości w naszym klubie. Nie ukrywam, że w przyszłym sezonie cele drużyny będą uzależnione od budżetu jakim będziemy dysponować.

  Piotr Jaworowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.