AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KICKBOXING. Trzy mistrzowskie złota

DATA: 19 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ekipa KS Ziętek team na mistrzostwach Polski. Fot. Ziętek Team.
  Osiem medali, w tym trzy złote przywieźli z Mistrzostw Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule light contact zawodnicy KS Ziętek Team Kalisz.

  Do walki o mistrzowskie tytuły stanęła rekordowa liczba, ponad 470 zawodniczek i zawodników z 77 polskich klubów. Najliczniejszą, bo 31-osobową ekipę stanowili reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz, którzy przystąpili do rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych: kadetów młodszych i starszych, juniorów i seniorów. Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 50 kg. juniorek stanęła Gabriela Bartczak, która obroniła tym samym tytuł mistrzowski sprzed roku.- Gabriela szła jak tornado zmiatając swoje przeciwniczki z maty, dzięki czemu dotarła do finału. Tam zmierzyła się z bardzo dobrą technicznie Nikolą Kaletą (Beskid Dragon Bielsko-Biała). Po raz kolejny dobrze zaplanowana taktyka i jej realizacja pozwoliły obronić tytuł - mówi trener Mariusz Ziętek. Po złoty krążek i zarazem tytuł mistrzyni Polski w kategorii +65 kadetek starszych sięgnęła z kolei Gabriela Werner. - Wygrała trzy walki, w tym dwie przed czasem. W finale spotkała się z Barbarą Skrzypczak, reprezentantką KKS Sporty Walki Poznań, którą poddała odbierając ochotę do dalszej walki - dodaje trener Ziętek.

  Łupem reprezentantów kaliskiego klubu padły też dwie czołowe lokaty w kategorii +69 kg kadetów starszych. Pierwsze miejsce zajął Sebastian Kusz, a drugie Olaf Pera. - Po bardzo ładnych i zaciętych walkach obaj spotkali się w finale. Podczas tego pojedynku panowała kompletna cisza, ale to nie przeszkodziło tym znakomitym zawodnikom pokazać ładny i techniczny kickboxing. Walczyli bardzo zacięcie. Sebastian jest wprawdzie bardziej doświadczony, niedawno zdobył brązowy medal na OOM, ale Olaf zawiesił mu wysoko poprzeczkę. Z tego „bratobójczego” pojedynku zwycięsko jednak wyszedł Sebastian - komentuje Ziętek. 

  W tej samej kategorii wiekowej, ale w wadze do 57 kg. tytuł wicemistrza Polski wywalczył też Adrian Sęderecki. - To bardzo dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który po raz kolejny zaprezentował się znakomicie. Pokazał nie tylko technikę, ale i mądrość. Zachował w walce dużo zimnej krwi, a akcje tworzył z dużym spokojem i bardzo przemyślane. W finale spotkał się z prezentującym podobny poziom Jakubem Leliwą z CSW Champion Lubawa. Pojedynek był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowały zaledwie dwa punkty - twierdzi kaliski trener. Do finału w kategorii kadet młodszy dotarli też Mateusz Pędziwiatr (-32 kg) i Kacper Synoradzki (-37 kg). Obaj zakończyli rywalizację z wicemistrzowskimi tytułami. Medalowe zdobycze klubu uzupełniła Weronika Bartczak, która zajęła trzecie miejsce w kategorii do 60 kg juniorek. 

  W klasyfikacji klubowej Ziętek Team Kalisz zajął wysokie czwarte miejsce, tuż za ekipami X Fight Piaseczno, Zamek Kurzętnik i KKS Sporty Walki Poznań.

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.