AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Dla starszych i młodszych

DATA: 19 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Część edukacyjna projektu odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

  ,,Łączymy pokolenia'' - pod takim hasłem kaliscy seniorzy i ich najmłodsi członkowie rodzin uczestniczyli w edukacyjnej i rekreacyjnej imprezie, która odbyła się w PWSZ oraz na osiedlu Majków. 

   

  Współfinansowany przez Miasto Kalisz i Stowarzyszenie KALISZ XXI projekt ,,Łączymy pokolenia” składał się z dwóch modułów. Pierwszy, edukacyjny, odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Kolejny sportowy na osiedlu Majków, gdzie najstarsi i najmłodsi uczestnicy startowali w dziesięciu konkurencjach. - Podczas spotkań ze specjalistami uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami na temat dopalaczy, czyli jak rozpoznawać uzależnienie, gdzie szukać pomocy, jak rozmawiać o tym problemie w rodzinie. W tej części sporo uwagi poświęcono zachowaniom prozdrowotnym, mówiono o depresji, jej rodzajach i leczeniu. Fizjoterapeuta zwracał uwagę na zagrożenia i profilaktykę przeciążeń. Nie mogło zabraknąć przedstawiciela policji, który ciekawie opowiedział o przypadkach wyłudzeń wśród seniorów - powiedział Grzegorz Szymański, wiceprezes Stowarzyszenia KALISZ XXI.

  Na specjalnie przygotowanych stanowiskach odbywały się konsultacje indywidualne z zakresu zdrowia i urody. Wszyscy mogli skorzystać z porad kosmetologicznych, pielęgnacji dłoni i twarzy, badania stopnia nawilżenia skóry, pomiaru ciśnienia tętniczego i stężenia glukozy w surowicy krwi, oznaczenie wskaźnika BMI czy też nauki udzielania pierwszej pomocy. - Najdłużej obleganym przez panie był gabinet kosmetyczny, ale nie ma się co dziwić, gdyż studentki kosmetologii PWSZ okazały się prawdziwymi mistrzyniami w swoim fachu. Podziękowania należą się wszystkim studentom Wydziału Medycznego PWSZ, którzy zaangażowali się w realizację projektu i naprawdę połączyli pokolenia - zapewnia Żaneta Lasiecka - Stodolna ze Stowarzyszenia KALISZ XXI.

  Organizatorami wydarzenia było Miasto Kalisz, Stowarzyszenie KALISZ XXI, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Rada Osiedla Majków.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.