AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Jakub Kowaliński najlepszy w samorządowym konkursie

DATA: 20 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Jakub Kowaliński ze Stawiszyna laureatem etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbył się w Żychlinie. Kowaliński zajął drugie miejsce pokonując 43 uczniów wielkopolskich szkół.

  - Interesuję się historią i polityką, sprawy samorządu są mi bardzo bliskie i za kilka lat sam zamierzam spróbować sił w wyborach samorządowych. Naprawdę cieszę z wygranej, tym bardziej, że poziom konkursu był bardzo wysoki i wzięli w nim udział najlepsi uczniowie w tej dziedzinie z całej Wielkopolski – zapewnia Jakub Kowaliński.

  Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku przez konińskie Towarzystwo Samorządowe. Na terenie południowej Wielkopolski współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie KALISZ XXI.  Istotnym aspektem konkursowych pytań jest  wiedza dotycząca integracji europejskiej, a jednym z jego celów jest zainteresowanie tematyką i problematyką samorządu terytorialnego wśród młodych ludzi, przygotowanie ich do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym oraz przekonanie, że władza, w tym wypadku samorządowa, nie jest odległa od obywatela, ale stanowi mechanizm, na którego kształt można mieć rzeczywisty wpływ

  Jestem bardzo zadowolona z faktu, iż Jakub Kowaliński, przedstawiciel powiatu kaliskiego, znalazł się na podium etapu wojewódzkiego. Tym bardziej, że w kilku ostatnich latach reprezentantom Kalisza i Powiatu nie udawało się wejść do ścisłego finału. Mam nadzieję, żer w przyszłym roku zdobędziemy pierwsze miejsce  - zapewnia Żaneta Lasiecka – Stodolna, koordynator Konkursu. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.