AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Mocny Biskup i medale Startu

DATA: 20 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ekipa kaliskiego Startu wraz z trenerem Siemianowskim.

  W Letnich Mistrzostwach Polski z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pływacy kaliskiego Startu. 

  Rosnącą formę zaprezentował Patryk Biskup, który aż na trzech dystansach zajmował pierwsze miejsca w kategorii open, czyli wśród zawodników ze wszystkich grup niepełnosprawności. - W swojej grupie startowej S9 Patryk okazał się najlepszy w biegach na 50 i 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym i 50 m stylem motylkowym. Był też drugi na 50 m stylem dowolnym - mówi trener Maciej Siemianowski.

  Wspaniale zaprezentował się również Szymon Łachowski, który po raz pierwszy w swojej karierze wygrał klasyfikacje punktową za trzy najlepsze starty w grupie S6. Tegoroczny maturzysta triumfował na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym, w każdym ze startów poprawiając swoje rekordy życiowe. Warte uwagi są też rezultaty jedenastoletniej Alicji Piec, która w grupie S9 wywalczyła drugie miejsca na 100 m stylem klasycznym i 50 m stylem grzbietowym oraz trzecie lokaty na 50 m stylem klasycznym i 100m stylem grzbietowym. - Wyniki Ali cieszą szczególnie, bo jako jedna z najmłodszych uczestniczek mistrzostw dzielnie stawiała czoła dużo starszym i bardzo doświadczonym rywalkom - chwali swoją podopieczną trener Siemianowski.  

  Na pochwałę zasługuje również Kinga Wychorska. Podopieczna trenerki Żanety Balcerzak dwukrotnie zajmowała piąte miejsca w konkurencjach 100 m stylami grzbietowym i klasycznym. Teraz, po ciężkim sezonie, większość zawodników uda się na wakacyjną przerwę. Wyjątek stanowi Patryk Biskup, który wraz z kadrą narodową weźmie udział w cyklu obozów przygotowawczych do mistrzostw Europy. Zawody rozegrane zostaną pod koniec sierpnia w Dublinie.

  Zarząd KS Start Kalisz serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom, które umożliwiają właściwe przygotowanie się zawodników do startów: Urzędowi Miasta Kalisza i Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej.

   

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.