AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Karta mieszkańca. Ulgi i zniżki dla kaliszan

DATA: 21 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zniżki i ulgi na miejską komunikację, wstęp do miejskich instytucji kultury czy tańsze parkowanie – to tylko niektóre korzyści wynikające z posiadania Kaliskiej Karty Mieszkańca. Program wszedł w życie 20 czerwca.

  Uchwała w sprawie przyjęcia Kaliskiej Karty Mieszkańca została podjęta w marcu tego roku. Dziś udogodnienia związane z jej posiadaniem stały się faktem. Posiadaczom Kaliskiej Karty Mieszkańca przysługiwać będą zniżki, preferencje i zwolnienia zaoferowane przez instytucje miejskie (KLA, Aquapark, Filharmonię, OSRiR, Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania) oraz przez partnerów, którzy przystąpią do programu, oferując mieszkańcom ulgi na usługi, zakupy bądź świadczenia. Na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami mediów o inicjatywie mówił m.in. Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Liczę na to, że przedsięwzięcie, jakim jest kaliska Karta Mieszkańca bedzie cieszyło się sporym zainteresowaniem kaliszan - mówił prezydent Sapiński. - To ukłon w stronę mieszkańców, którzy tu żyją i pracują, tutaj płacą podatki i chcą żyć w nowoczesnym, funkcjonalnym mieście, które spełnia ich oczekiwania.

  Program „Kaliska Karta Mieszkańca” kierowany jest do osób zamieszkujących w Kaliszu oraz członków ich rodzin, rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód, a także do dzieci przebywających w kaliskim Domu Dziecka oraz rodzinach zastępczych z terenu Miasta. - Wniosek o wydanie Kaliskiej Karty Mieszkańca można pobrać i złożyć w punkcie znajdującym się w budynku dworca PKS przy Podmiejskiej 2A - mówi Janusz Sibiński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM Kalisza. - Druki znajdują się także na stronie internetowej miasta. Tam też można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące karty, łącznie z partnerami inicjatywy i ulgami, które przysługują jej posiadaczom. W najbliższym czasie zainteresowani będą mogli złozyć wniosek drogą elektroniczną. Osobisty odbiór kart będzie możliwy na dworcu PKS.

  Jakie dokumenty są potrzebne, by otrzymać Kartę? - Oprócz wniosku należy przynieść zeznanie PIT do wglądu oraz zdjęcie - dodaje naczelnik Sibiński. - Brak tego ostatniego nie jest jednak przeszkodą, ponieważ w razie potrzeby wykona je bezpłatnie osoba obsługująca okiekno. Dzieci do 4. roku życia korzystają z kart rodziców.

  Sukcesywnie rozbudowywana jest baza partnerów, którzy chcą uczestniczyć w programie. Każde miejsce, które będzie honorować Kartę bedzie oznaczone specjalnym logotypem.

  WYKAZ ZNIŻEK I PARTNERÓW

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.