AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Bieg Świętojański. Od zmierzchu do świtu

DATA: 21 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliskie Towarzystwo Sportowe zaprasza na 14. edycję Nocnego Biegu Świętojańskiego.

  Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu odbywa się w Kaliszu nieprzerwanie od 2005 roku. Czas trwania biegu, który wynosi ponad 7 godzin, nie oznacza wcale, że jest od adresowany  tylko do najwytrwalszych biegaczy. Owszem wygrywa ten, kto przebiegnie najdłuższy dystans, ale każdy może wycofać się z trasy w dowolnym momencie. W tym roku odbywać się będzie z soboty na niedzielę.

  Trasa biegu wytyczona jest wzdłuż 3 km. pętli na terenie osiedla Szczypiorno. Uczestnicy wystartują o godz. 21:10, a więc w momencie kiedy słońce zajdzie za horyzontem. Koniec rywalizacji wyznaczy wschód słońca o 4:29. - Koleżeńska atmosfera biegu sprzyja podejmowaniu wyzwań, ale każdy decyduje sam ile okrążeń chce pokonać. Dla wielu osób jest to pierwszy sprawdzian na długim dystansie - 10 kilometrów, półmaratonu, maratonu, a nawet dłuższym. Niektórzy biegają całą noc, inni wyznaczają sobie metę wcześniej. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję kiedy chce zakończyć bieg - mówi Weronika Wodiczko, uczestniczka biegu.

  Każdy zawodnik, który przebiegnie minimum jedną pętlę otrzyma pamiątkowy medal. Najwytrwalsi zostaną uhonorowani statuetkami. Imprezę, której głównym organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton wsparło finansowo Miasto Kalisz, ale niespodzianki przygotowali też sponsorzy. Tak jak firma Artbix, działająca w branży gazownictwa i ciepłownictwa, która w ramach pakietu startowego planującym przedsięwzięcie w tym zakresie, profesjonalnie je zaprojektuje i wykona służąc przy okazji fachowym doradztwem. Do grona sponsorów dołączyła też firma Nestlé, która już od wielu lat wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia sportowe w mieście, w tym kilka ostatnich edycji Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza. 

  W ciągu trzynastu kolejnych edycji biegu wzięło w nim udział prawie 1000 osób. Najwyższą frekwencję - 102 uczestników - odnotowano w 2010 roku. Pierwszy zwycięzca - Ryszard Płochocki, przebiegł 81,7km, ale rekord padł w 2013 roku, a pobił go rewelacyjny długodystansowy biegacz Andrzej Radzikowski, który przebiegł wówczas aż 95,4 km.

  Zapisy do biegu potrwają do piątku. Można dokonywać ich za pośrednictwem strony: www.supermaraton.kalisz.pl/nasze-biegi/bieg-swietojanski, gdzie znajduje się również regulamin biegu. 

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.