PIŁKA NOŻNA. KKS na podium. Wygrała Akademia Reissa

DATA: 25 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS Kalisz zajął w mistrzostwach trzecie miejsce. Fot. KKS Kalisz.

Na trzecim miejscu Klubowych Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła rywalizację drużyna rocznika 2006 KKS-u Kalisz.

W finale mistrzostw o tytuł walczyły najlepsze drużyny z trzech okręgów. Strefę poznańską reprezentowała Akademia Piłkarska Reissa, konińską Oranje Konin a kaliską KKS Kalisz. Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym” a jedna połowa trwała 18 minut. Pierwsze spotkanie „trójkolorowych” to w całości dominacja gości z Poznania i ich pewna wygrana. Do końca pierwszej połowy, APR prowadziła aż 5:0. W drugiej połowie, przyjezdnym udało się strzelić jeszcze jedną bramkę i pierwszy mecz imprezy KKS zakończył porażką 0:6.

Lepiej było podczas drugiego spotkania, rozgrywanego z Oranje Konin. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Szymon Andrzejewski. Jego bramka dała prowadzenie KKS-owi 1:0. Później jednak Stanisław Chojnacki wyrównał na 1:1, ale jeszcze w pierwszej połowie po strzale Mateusza Wałęsy KKS objął znów prowadzenie 2:1. Pod koniec spotkania goście z Konina zdołali wyrównać i to oni zdobyli drugie miejsce w turnieju. Na pierwszym uplasowała się Akademia Reissa, a na trzecim KKS.