AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEGI. O Puchar Dzielnicowego

DATA: 25 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Medaliści jednego z biegów i organizatorzy. Druga z lewej st. sierżant Edyta Marciniak. Fot. KMP w Kaliszu.

  Promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej oraz biegania jako jednej z najprostszych form ruchu - to główne cele, które przyświecały „Biegowi o Puchar Dzielnicowego”.

  Rekreacyjną oraz edukacyjną imprezę zorganizowała znana propagatorka biegów w regionie i policjantka st. sierż. Edyta Marciniak, wspomagana przez swoich mundurowych kolegów z III Rewiru Dzielnicowych. W sportowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z czterech kaliskich szkół podstawowych nr 4, 17, 22 oraz 24. Biegi zostały rozegrane w trzech kategoriach klasowych tj. I, II-III, IV-V i VI-VII, na dystansach od 200 do 800 metrów. W zawodach zorganizowanych na boisku SP nr 24, wystartowało blisko 60 uczniów, głośno dopingowanych przez swoich szkolnych kolegów. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali puchary i medale ufundowane przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Terenowy w Kaliszu. Choć rywalizacja była zacięta, to tak naprawdę liczyła się dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.

  Głównym celem imprezy była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz biegania jako jednej z najprostszych form ruchu, a także promocja policji i pracy dzielnicowego. W trakcie spotkania uczniowie mogli z bliska obejrzeć radiowóz oraz sprzęt policyjny, który używany jest w codziennej służbie. Ogromną frajdę dzieciom sprawiały pamiątkowe zdjęcia w policyjnych kaskach i kamizelkach, które każdy mógł przymierzyć by przez chwilę poczuć się policjantem.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.