AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOMUNIKACJA. 11 nowych hybryd przyjedzie do Kalisza w lipcu

DATA: 25 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  11 fabrycznie nowych autobusów marki MAN, o napędzie hybrydowym przyjedzie do Kalisza w lipcu. Nowoczesne pojazdy zasilą tabor KLA.

  Wartość inwestycji to 19 187 434, 20 zł. Na realizację zadania Miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów.

  Wstępnego odbioru dokonali w Starachowicach, prezydent Grzegorz Sapiński i Tomasz Ludwiczak, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. Firma MAN Truck&Bus wygrała przetarg na dostawę 11 sztuk autobusów w styczniu tego roku. Autobusy, które tego lata zaczną obsługiwać pasażerów KLA to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin EURO 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umozliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

  Do tej pory Miasto zakupiło 5 hybryd, które uzupełniły tabor KLA. Niebawem na ulice Kalisza wyjedzie kolejnych 11. - Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.