AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEGI. Od zmierzchu do świtu. Świętojańskie bieganie po raz czternasty

DATA: 26 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Leszek Marcinkiewicz wśród panów i Aleksa Motylska w kategorii pań to triumfatorzy tegorocznej edycji Biegu Świętojańskiego „Od Zmierzchu do Świtu”.

  W imprezie, którą po raz czternasty zorganizowało Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton, wzięło udział 88 miłośników biegania.

  Wystartowali kilkanaście minut po godzinie 21.00, kiedy ostatnie promienie słońca zniknęły za horyzontem. Rywalizację zakończyli siedem godzin później, o wschodzie. Wyzwanie spore, ale specyfika biegu sprawia, że chętnie uczestniczą w nim nie tylko wytrawni zawodnicy. Owszem wygrywa ten, kto przebiegnie najdłuższy dystans, ale jak wysoko zawieszą sobie poprzeczkę poszczególni uczestnicy biegu zależy tylko i wyłącznie od nich samych. Każdy decyduje sam ile okrążeń chce pokonać i kiedy zakończyć bieg.

  W tegorocznej edycji, bezkonkurencyjny okazał się Leszek Marcinkiewicz (Rodzinka Na Medal), który tej nocy pokonał dystans o długości 87 kilometrów. Wśród pań triumfowała Aleksa Motylska (MKS Inowrocław), która przebiegła  66 kilometrów. W klasyfikacji klubowiczów Supermaratonu Kalisz nie miała sobie równych Edyta Marciniak, której wynik to 60 kilometrów. Taki sam rezultat osiągnął Marek Kobyłka, ale jego klubowa koleżanka zrobiła to w krótszym czasie. Każdy, kto pokonał minimum jedno okrążenie otrzymywał pamiątkowy medal, najwytrwalsi uhonorowani zostali statuetkami.

  Bieg odbył się już po raz 14., ale w tym roku organizatorzy wprowadzili sporo nowości. Przede wszystkim po raz pierwszy zastosowany został elektroniczny pomiar czasu, dzięki któremu każdy z uczestników przebiegając linię startu/mety mógł odczytać na dużym ekranie: jaki dystans pokonał, którą pozycję zajmuje i jaką ma stratę do poprzedzającej go osoby, a zawieszony na dmuchanej bramie zegar pokazywał nie tylko aktualną godzinę, ale też czas pozostający do zakończenia biegu. Kolejną atrakcją był bogaty pakiet startowy składający się z produktów i niespodzianek ufundowanych przez partnerów biegu: Urząd Miasta Kalisza oraz firm Nestlé, Artbix, Hellena i Paula.

  14. Bieg Świętojański „Od zmierzchu do świtu” ukończyło 88 osób. Tegoroczna edycja, po raz kolejny w swojej wieloletniej historii, miała swoją główną bazę na prywatnej posesji Iwony i Piotrka Maciejewskich, którzy w podziękowaniu za okazywaną pomoc odebrali pamiątkową statuetkę. Przed startem miał miejsce jeszcze jeden miły akcent. Okolicznościową statuetkę od klubowiczów, odebrał Marek Kobyłka reprezentant Supermaratonu Kalisz, który w tym roku dopisał do swojego konta jubileuszowy, 50. maraton.

  Karina Zachara

   

  Wyniki 14. Biegu Świętojańskiego „Od Zmierzchu do Świtu”

  Kategoria  OPEN Kobiet:
  1. Motylska Aleksa (MKS Inowrocław) 66 km
  2. Marciniak Edyta (PKB KMP Kalisz) 60 km
  3. Marcinkiewicz Agnieszka (Rodzinka Na Medal) 57 km
  4. Wodiczko Weronika 54 km
  5. Górska Anna (KS Maraton Ostrów Wlkp) 51 km
  6. Michalska Agnieszka 51 km

  Kategoria  OPEN Mężczyzn:
  1. Marcinkiewicz Leszek (Rodzinka Na Medal) 87 km
  2. Gawroński Paweł 81 km
  3. Kłudkiewicz Tomasz (Dystans Leszno)78 km
  4. Prokopiuk Robert 78 km
  5. Talar Marek (CEDC Oborniki) 78 km
  6. Kawecki Józef 75 km

  Klasyfikacja  Supermaratonu Kalisz:
  1. Marciniak Edyta  60 km
  2. Kobyłka Marek 60 km
  3. Druciarek Zdzisław 54 km
  4. Wodiczko Weronika 54 km
  5. Piotrowski Wieńczysław 48 km
  6. Fabiański Czesław 45 km

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.