AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Bogumił 1863, czyli patriotyczna Niedziela u Niechiców

DATA: 26 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Inscenizacja z powstania styczniowego, kuchnia powstańcza oraz inne atrakcje czekają na gości w Russowie w niedzielę 1 lipca. W godzinach od 12:00 do 17:00 w Dworku Marii Dąbrowskiej odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Niedzieli u Niechciców pod hasłem „Bogumił 1863”.

  Tegoroczne „Niedziele” nawiązują do wydarzeń z historii Polski i Kalisza oraz jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Lipcowa edycja festynu przywoła, za pośrednictwem kaliskich aktorów Katarzyny Strojnej-Bigory i Piotra Bigory, powstańcze przeżycia Bogumiła Niechcica opisane w powieści „Noce i dnie”.  Na terenie parku odbędą się inscenizacje historyczne, będzie można również skosztować powstańczej kuchni.

  Wszystkich zachwyci z pewnością musztra paradna z mażoretkami w wykonaniu Orkiestry Dętej z Tykadłowa. Z programem pieśni patriotycznych wystąpi natomiast Zespół „Niechcice” z Żelazkowa.

  W dworku otwarta zostanie wystawa pt. „Wyspa wolności”. Tytułowa wyspa wolności to Biblioteka Polska w Paryżu mająca swoją siedzibę na Wyspie św. Ludwika – oaza niezależnej polskiej kultury i myśli politycznej w XIX i XX wieku. Przez ponad 150 lat, od okresu zaborów po dzień dzisiejszy, biblioteka jest miejscem spotkań i dyskusji polskich emigrantów, którzy wspólnie stworzyli jej cenny księgozbiór, zgromadzili dokumenty i dzieła sztuki.

  O każdej pełnej godzinie będzie można zwiedzać dworek z przewodnikiem.

  Wstęp płatny. Bilety w cenach: normalny - 5 zł, ulgowy - 3 zł, rodzinny – 7 zł.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.