AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYBORY. Piotr Kaleta kandydatem PiS na prezydenta Kalisza

DATA: 26 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piotr Kaleta

  Poseł Piotr Kaleta oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Kalisza.

  "Dziś w Warszawie Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości wyraził zgodę o na start posła Piotra Kalety na Urząd Prezydenta Miasta Kalisza i Senatora Łukasza Mikołajczyka na Urząd Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego."  - czytamy w komunikacie nadesłanym przez Prezesa Zarządu Okręgowego PiS Jana Dziedziczaka.

  Kaleta, obok radnego Tadeusza Skarżyńskiego był jednym z dwóch kandydatów rekomendowanych do startu w wyborach na prezydenta miasta. Ostatecznie Komitet Polityczny PiS postawił na obecnego posła i byłego radnego gminy Godziesze Wielkie.

  Piotr Kaleta ma 50 lat. Ukończył w 1988 Pomaturalne Technikum Budowlane w Kaliszu. Prowadził własną działalność gospodarczą. Przez dwie kadencje był radnym gminy Godziesze Wielkie. Od 2006 do 2007 pełnił funkcję radnego powiatu kaliskiego i wicestarosty. W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany na senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu kaliskim, otrzymując 88 977 głosów.

  W 2011 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2013 został p.o. dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Liskowie. W 2014 ponownie wybrany na radnego powiatu.

  W 2015 wystartował z ramienia PiS do Sejmu VIII kadencji w okręgu kaliskim. Uzyskał mandat poselski liczbą 6848 głosów.

  To już kolejny oficjalny kandydat w wyścigu do fotela prezydenta Kalisza. Swój udział w wyborach zadeklarowali już: Karolina PawliczakDariusz Grodziński, Zbigniew Maj i Grzegorz Sapiński

   

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.