AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Prezydent Sapiński bez absolutorium

DATA: 28 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Prezydent Grzegorz Sapiński (w środku) nie otrzymał absolutorium (fot.kalisz.pl)

  Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński bez absolutorium. To pierwsza taka sytuacja w historii kaliskiego samorządu.

  To była jedna z najdłuższych sesji rady miasta Kalisza w tym roku. Obrady trwały ponad 9 godzin. Ich najważniejszym punktem było głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Grzegorza Sapińskiego, który przedstawił radnym obszerne sprawozdanie z wykonania budżetu.

  - Rok 2017 to rekordowa kwota przeznaczona na wydatki majątkowe – prawie dwa razy więcej niż w roku 2013 – i najniższa od czterech lat kwota przeznaczona na obsługę długu. To pieniądze zainwestowane w drogi, szkoły, w wygodną i nowoczesną komunikację miejską, w obiekty sportowe, które będą nam, Kaliszanom, służyły długie lata. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy ważne przedsięwzięcia drogowe, jak choćby budowę ronda u zbiegu ul. Korczak i ul. Stanczukowskiego, przebudowę mostu w ciągu ulicy Chopina, przebudowę Placu Kilińskiego czy kolejne realizacje w programie rozwoju dróg osiedlowych – mówił prezydent Sapiński.

  Zupełnie inaczej osiągnięcia prezydenta ocenili opozycyjni radni z Platormy Obywatelskiej.

  - Ten rok jest taki sam jak poprzednie cztery lata. Prezydent Sapiński przejdzie do historii jako osoba która nic znaczącego w Kaliszu nie zbudowała, żadnego problemu nie rozwiązała, a bardzo dużo rzeczy popsuła i sama stwarzała ludziom problemy. Dlatego powinien przejść do historii Kalisza jako ta osoba, która nie dostanie absolutorium. My w imieniu wszystkich wkurzonych mieszkańców głosujemy przeciwko i pokazujemy panu Sapińskiemu czerwoną kartkę – mówił radny PO Dariusz Grodziński.

  Ostatecznie za udzieleniem absolutorium głosowało 5 radnych (Tak dla Kalisza oraz Krszysztof Ścisły i Edward Prus, przeciw było 9 (PO, WdK), wstrzymały się od głosu SLD i PiS (9 osób).

  WYNIKI GŁOSOWANIA

  - Jest to oczywiście polityczne show, bo nic to nie zmienia, nie ma zadnych konsekwenci dla prezydenta. Chodzi tylko o to, żeby poszedł komunikat medialny, że “Grzegorz Sapiński nie otrzymał absolutorium” – powiedział po głosowaniu prezydent Grzegorz Sapiński.

  To pierwszy przypadek w historii kaliskiego samorządu, kiedy prezydent miasta nie otrzymał absolutorium.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.