AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

JEŹDZIECTWO. TREC w Stajni Krzyżówki

DATA: 29 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki” odbyły się pierwsze w Wielkopolsce zawody TREC PTTK.

  Impreza zorganizowana została przez Wielkopolski Klub Turystyki Konnej PTTK i Stajnię Krzyżówki. Wzięło w niej udział 15 zawodników, w tym 5 juniorów, a 4 uczestników wystartowało w elementach TREC PTTK. W pierwszej fazie zawodów uczestnicy rywalizowali w POR czyli ,,biegu na orientację''. Zawodnicy mieli do pokonania dystans wynoszący ok. 17 km, a średni czas przejechania wyznaczonej trasy miał wynieść niecałe 2 godziny. Trasa prowadziła po malowniczym terenie południowej Wielkopolski i pokazała najpiękniejsze zakątki okolicznego lasu.

  Drugiego dnia zawodów uczestnicy zmierzyli się z fazą MA i PTV. W fazie PTV zawodnicy mieli do pokonania 12 przeszkód, w tym autorską przeszkodę regionalną - „Gacie na szpagacie”. Polegała ona na zdjęciu prania zawieszonego na sznurze, odwieszeniu klamerek i wrzuceniu go do miski. Wszystko trzeba było wykonać siedząc na koniu. Tor wymagał od uczestników odpowiedniego tempa oraz taktycznego podejścia do każdej z przeszkód. Odbył się też pokaz woltyżerki zaprezentowany przez jeźdźców ze Stajni Siekierzyn w składzie: Elena, Tatiana, Andżelika, Wioleta i Lenka na koniu Kastro lonżującą była Dorota Kupczyk

  Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla sędziów, którzy dojechali z województwa śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Podziękowania również dla sponsorów: Gmina Koźminek, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Masarnia Koźminek, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Koźminka, Sklep Jeździecki „Cztery Podkowy”, rava.cafe, dla Bogdana Woźniaka, Jerzego Wałęsy oraz Andrzeja Zajdela, a także partnerów: OSP Krzyżówki-Młynisko, Nadleśnictwo Kalisz, PTTK o/Kalisz.

  (nel)


  Końcowa klasyfikacja

  Kategoria junior

  1. Jagoda Gajowczyk na koniu Rabuś
  2. Paulina Wróbel na koniu Jur
  3. Martyna Dziedzic na koniu Mig

  Kategoria senior

  1. Maciej Nafalski na koniu Palatino
  2. Katarzyna Lenk na koniu Napoleonka
  3. Paulina Czajkowska na koniu Enaj

  W elementach TREC PTTK

  1. Maciej Nafalski na koniu Enaj
  2. Paulina Czajkowska na koniu Palatino
  3. Agnieszka Krystek na Polinezji

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.