AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Rusza wakacyjny program "Trener Osiedlowy”

DATA: 2 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Dziś startuje jubileuszowa, dziesiąta już edycja programu „Trener Osiedlowy”. Do końca sierpnia dzieci, młodzież, ale i całe rodziny będą mogły korzystać z bezpłatnych zajęć na trzynastu obiektach sportowych  w mieście. 

  Program „Trener Osiedlowy – Kalisz 2018” realizował będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, Kaliski Szkolny Związek Sportowy. Zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywać się będą na trzynastu obiektach. Przy szkołach: podstawowych nr: 3, 4,6, 7, 9, 10, 15,16, 17, 18, IV LO i Szkole Podstawowej nr 14, Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich i Szkole Podstawowej nr 12 oraz Zespole Szkół nr 9. Zajęcia z młodzieżą prowadzić będą nauczyciele, którzy oprócz kwalifikacji pedagogicznych, posiadają też przygotowanie z zakresu profilaktyki uzależnień.

  Zajęcia odbywać się będą bez względu na pogodę. Są one otwarte dla wszystkich i bezpłatne. Uczestnikom zostanie zapewniona woda, a dla najbardziej wytrwałych przewidziano koszulki. Trenerzy osiedlowi zapraszają na zajęcia nie tylko dzieci i młodzież, ale również całe rodziny. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie Straż Miejska Kalisza, która obejmie kontrolą obiekty, na których realizowany jest program.

  Program "Trener Osiedlowy - Kalisz 2018" jest realizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii". Finansowany jest z budżetu miasta, w całości ze środków pozyskanych z wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

  Program potrwa do końca sierpnia. Każda jego edycja cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku skorzystało z niej kilka tysięcy osób.

  (kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.