AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOMUNIKACJA. Naukowcy i studenci PWSZ pomogą usprawnić ruch w Kaliszu

DATA: 4 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego i Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu będą blisko współpracować, by poprawić komunikację w mieście.

  Umowa dotyczy współpracy między uczelnią oraz zarządem dróg w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście.

  – W Kaliszu jest wiele rzeczy do poprawienia i do zmiany. Właśnie dlatego chciałbym współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Chodzi przede wszystkim o poprawę funkcjonowania miasta pod kątem sygnalizacji świetlnej, bezpieczeństwa ruchu pieszego, rowerowego, organizacji ruchu drogowego w Kaliszu – słowem wszystko, co dotyczy bezpieczeństwa miasta Kalisza – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Tomasz Ludwiczak.

  – Cieszymy się, że Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zamierza wykorzystać m. in. potencjał intelektualny i naukowy kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – przyznaje prorektor uczelni, Jan Frąszczak. – Liczymy również na współpracę z zakresu organizacji i udostępnienia naszym studentom miejsca na praktyki zawodowe. Oczekujemy również, że bliska współpraca będzie obejmowała m. in. przedsięwzięcia realizowane przez koło naukowe bezpieczeństwa ruchu drogowego. Taką mamy również specjalność, więc myślę, że wymiana doświadczeń praktycznych, ale również potencjału naukowego będzie korzystna zarówno dla drogowców, jak i dla naszej uczelni, która przecież prowadzi studia na kierunkach o profilu praktycznym.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.