AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAJAKARSTWO. Mistrzostwa Polski. Medale na Malcie

DATA: 6 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marta Walczykiewicz (w środku). Z prawej Kasia Kołodziejczyk. Fot. Radosław Jackowski.

  Kolejne medale w tym sezonie wywalczyły dwie najlepsze kaliskie kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk.

  Rozgrywane na Torze Regatowym Malta w Poznaniu 81. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym kaliskie zawodniczki rozpoczęły wyśmienicie. Marta Walczykiewicz po raz kolejny udowodniła, że polska królowa kajakarskiego sprintu jest tylko jedna. Bez problemu wygrała poranne kwalifikacje (40.585), bezpośrednio awansując do finału A, po czym w ostatecznej rywalizacji nie tylko pokonała wszystkie rywalki, ale też jako jedyna z finalistek zeszła poniżej 40 sekund (39.753). 

  Wspaniale spisała się także druga z reprezentantek KTW Kalisz, Katarzyna Kołodziejczyk. Podopieczna trenera Radosława Jackowskiego zarówno w eliminacjach, jak i swoim biegu półfinałowym była druga i taką też lokatę zajęła w finałowym starciu, plasując się tuż za klubową koleżanką i tracąc do mistrzyni niespełna dwie sekundy (41.467). Trzecia była Helena Wiśniewska z Zawiszy Bydgoszcz. Katarzyna Kołodziejczyk po południu dołożyła jeszcze brąz w kategorii K1 500m (1:51.464). Wyprzedziły ją tylko reprezentantki KS AZS-AWF Gorzów Karolina Naja (1:50.396) i Anna Puławska (1:49.864). Marta Walczykiewicz z czasem 1:51.856 tym razem uplasowała się tuż za podium. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.