SZACHY. Oskar Dixa i Tymon Ochędzan srebrnymi medalistami Szkolnych Mistrzostw Europy w Krakowie

DATA: 9 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Tymon Ochędzan oraz Oskar Dixa z KTS Kalisz wywalczyli srebrne medale na zakończonych w Krakowie Szkolnych Mistrzostwach Europy w Szachach.

W Krakowie zakończyły się Szkolne Mistrzostwa Europy w szachach, w których startowali zawodnicy KTS Kalisz: Filip Ochędzan, Tymon Ochędzan, Oskar Dixa i Szymon Skurniak. Srebrne medale wywalczyli Tymon Ochędzan (grupa do lat 13) oraz Oskar Dixa (grupa do lat 15).

Szymon Skurniak zajął 7 miejsce grupie do lat 15, a Filip Ochędzan 13 miejsce grupa do lat 7.

Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii open i w kategorii dziewcząt, w sześciu grupach wiekowych tj. do lat 7, 9, 11, 13, 15, 17.