AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla dzieci

DATA: 11 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Cyklu W-akacje ciąg dalszy, czyli kolejne, letnie spotkania ze stowarzyszeniem Multi.Art na Skwerze Historycznym Rozmarek. Tym razem, w piątek i sobotę (13 i 14 lipca), odbędą się warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7-13 lat.

  Warsztaty fotograficzne dla dzieci to 2 spotkania po 3 godziny z prowadzącymi: Marią Stafyniak i Pawłem Kulą. Będziecie patrzeć przez rzeczy, opowiadać o miejscach i ludziach. Na koniec drugiego dnia zajęć, wspólnie, będziecie mogli obejrzeć film: „Spotkania na krańcach świata”.

  Cyjanotypia – patrzenie przez Rzeczy
  Prawie 200 lat temu wykonano pierwszą fotografię. Wynalazek ten to przede wszystkim zjawisko światłoczułości, które jest wszechobecne. Obrazy takie stworzone jedynie przez światło bez udziału aparatu pokazują nieznane widoki znanych przedmiotów, a Wy spróbujecie do tego celu wykorzystać XIX wieczną technikę cyjanotypii.
  Znajdź mały kamień, liść, garść piasku, patyk. Obejrzyj go ze wszystkich stron, zwróć uwagę jaki rzuca cień, a następnie połóż go na kartce światłoczułego papieru i poczekaj kilka minut. Spójrz na uzyskany obraz - czy rozpoznajesz swój przedmiot? Tworząc serię takich obrazów spróbujecie opowiedzieć prostą historię.

  Opowieść o Miejscu
  Rama to obszar zamknięty – cztery linie, które ograniczają, ale także porządkują. Przy pomocy prostokątnej ramki opowiecie historię nie używając słów. W jaki sposób zdjęcie opowiada historię o miejscu i ludziach? Kiedy fotografia dokumentuje, a kiedy zmyśla rzeczywistość? Jak pokazać przeszłość, a jak przyszłość? Wspólnie poszukacie słów odnoszących się do przestrzeni, stanów emocjonalnych i czasu, a następnie przy pomocy prostej ramki/wizjera poszukacie takich miejsc w otaczającej przestrzeni. Zobaczycie jak kadr obrazu zmienia sposób patrzenia na świat i wspólnie sfotografujecie odnalezione widoki.

  Opowieść o innym Człowieku
  Poznacie proste sposoby na wykonanie udanych zdjęć portretowych. Zobaczycie jak działają różne rodzaje oświetlenia i jaką rolę pełni tło. Dowiecie się, co wpływa na to, że czasem podobacie się sobie na zdjęciach bardziej. Zainscenizujecie wspólnie portrety przy pomocy symbolicznych przedmiotów i kolorów inspirując się opowieścią lub miejscem.

  Maria Stafyniak - artystka wizualna, animatorka kultury i arteedukatorka. Wykorzystuje media takie jak rysunek, obiekt, instalacja, fotografia. W obszarze sztuki bada język współczesnej kultury. Współzałożycielka Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, którego głównym celem jest edukacja poprzez sztukę i demokratyzacja kreatywności. Mieszka w Szczecinie.

  Paweł Kula - konstruuje zabawki optyczne i prymitywne urządzenia do projekcji i rejestracji obrazu. Używa nietypowych materiałów światłoczułych: roślin, luminoforów, własnej skóry. Fotografuje i kasuje. Prowadzi Pracownię Fotomediów na Katedrze Fotografii Akademii Sztuki w Szczecinie.

  W-akacje” to cykl pięciu spotkań na Skwerze Historycznym Rozmarek w dniach: 1 lipca , 13-14 lipca, 22 lipca, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Organizatorzy zapraszają wszystkich kaliszan, a w szczególności mieszkańców okolic Skweru Historycznego Rozmarek.

  Projekt "W-akacje" jest finansowany ze środków Kalisz. Dopisz swoją historię.


  Partnerzy: Fabryka Wyrobów Runowych Runotex S.A., Drewland Kalisz kuchnie meble, Kebe Meble, Leroy Merlin, Elektrodom, Bu’a Caffe, Piekarnia SPOMIA, Sun Sport.
  Organizator: Stowarzyszenie Multi.Art.

  Więcej informacji na: https://www.facebook.com/MultiArtFestival/

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.