AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. Jarocin Festiwal 2018

DATA: 12 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  3 dni, 4 sceny, 40 artystów - w piątek rusza Jarocin Festiwal 2018. W programie m.in. Johnny Rotten, Pussy Riot i hołd dla Roberta Brylewskiego.

  Festiwal rozpoczyna się w piątek 13 lipca. Jednak już dzień wcześniej na jarocińskim rynku wystąpi słynny norweski jazzman Jan Garbarek. W tym roku koncerty odbywać się będa na czterech scenach: na Rynku Staromiejskim, w parku Radolińskich, na scenie w ruinach kościoła św. Ducha oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka.

  Gwiazdą tegorocznego festiwalu jest legenda punk rocka Johny Rotten z Sex Pistols, a później z Public Image Limited!. To właśnie z tym ostatnim zespołem Rotten wystąpi w niedzielę na scenie w jarocińskim Parku. Dzień wcześniej w kinie Echo odbędzie się otwarte spotkanie z artystą. Podczas festiwalu zaplanowano także polską premierę dokumentu „The Public Image Is Rotten” oraz promocję autobiografii muzyka „Gniew jest energią”.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W Jarocinie odbędzie się również specjalny koncert poświęcony zmarłemu 3 czerwca Robertowi Brylewskiemu. W niedzielę wysłuchamy Wojtka Mazolewskiego Pink Freud/Punk Freud Army w repertuarze z piosenkami Brylewskiego. Na scenie gościnnie pojawią się Tomasz Budzyński (Armia), Darek Malejonek (Izrael), Alek Korecki (Kryzys, Brygada Kryzys), Robert Matera (Dezerter). Również  w niedzielę wyświetlone zostaną filmy dokumentalne o Jarocinie  z udziałem Brylewskiego.

  W Parku przy Pałacu Radolińskich wystąpią również m.in.: DonGuralEsko, Katarzyna Nosowska, Lech Janerka, Pablopavo, Bokka, Quebonafide, Coma, Swietliki oraz rosyjska grupa punkowa Pussy Riot. 

  Szczegółowy LINEUP Festiwalu TUTAJ

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.