AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Międzynarodowa Litwa. Medale Bartka

DATA: 16 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bartek Piszczorowicz.

  Pochodzący z Kalisza Bartosz Piszczorowicz bardzo dobrze zaprezentował się podczas międzynarodowych zawodów Lithuanian Open Short Course Swimming Championships 2018. 

  Zawody odbyły się w miejscowości Onikszty. Dla uczestników z Litwy były okazją do zdobycia kwalifikacji na zimowe mistrzostwa świata na krótkim basenie, obsada była więc liczna i mocna. W sumie wystartowało 250 reprezentantów z 4 krajów, bo poza gospodarzami stawili się też zawodnicy z Białorusi, Ukrainy i Polski. Tę ostatnią reprezentował Bartosz Piszczorowicz i w międzynarodowym gronie spisał się wyśmienicie. Kaliski pływak wystartował w czterech konkurencjach i w każdej z nich zdobył medal. Na 50 i 200 metrów stylem dowolnym srebrne, a na 100m kraulem i 100m motylkiem brązowe. - To były moje ostatnie starty w tym sezonie. Dziękuję trenerowi Pawłowi Wołkowowi za wspólną pracę. Za wszystkie zawody, medale i rekordy. Dziękuję klubowi, szkole i moim rodzicom za ciągłe wsparcie i wiarę we mnie - Bartosz Piszczorowicz.

  Dla pływaka z Kalisza, aktualnie reprezentującego barwy UKS G8 Bielany, udział w zawodach możliwy był dzięki programowi Team 100, którego beneficjentem jest od początku tego roku. Projekt realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Fundację Narodową zakłada m.in. finansowe wsparcie utalentowanych i wyróżniających się sportowymi osiągnięciami zawodników.  

  Starty na Litwie były dla Bartosza Piszczorowicza ostatnim sprawdzianem na krótkim basenie przed wyjazdem do USA, gdzie od jesieni będzie trenował oraz studiował na University of Louisville. 

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.