AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Energa MKS już trenuje! Turnieje z Vive i Orlenem

DATA: 18 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Szczypiorniści Energa MKS już trenują. Fot. Karina Zachara.

  Czterech nowych zawodników pojawiło się na pierwszym treningu szczypiornistów Energa MKS Kalisz.

  Pierwszy trening, po wakacyjnej przerwie, odbył się w poniedziałek w hali Arena. Podopieczni Pawła Ruska spotkali się tego dnia dwukrotnie. Przed południem w siłowni, po południu na parkiecie, podczas zajęć, których celem było sprawdzenie jak przepracowali tak zwany okres przedprzygotowawczy. - To, że są wakacje, nie znaczy, że zespół zupełnie odpuszcza - mówi Paweł Rusek, trener szczypiornistów Energi MKS Kalisz. - Zawodnicy otrzymali indywidualne wytyczne co do ćwiczeń, opracowane przez trenera przygotowania motorycznego Krzysztofa Rosę.

  Na zajęciach zjawił się komplet 21 zawodników. Po zakończeniu sezonu z klubem pożegnali się Filip Jarosz, Arkadiusz Galewski i Edin Tatar. W ich miejsce pojawili się nowi: bramkarze Błażej Potocki i Białorusin Artem Padasinow, środkowy rozgrywający Maciej Pilitowski i prawy rozgrywający Piotr Adamczak. - Na ten moment skład mamy zamknięty, na wszystkich pozycjach i myślę, że z jego kształtu wszyscy będą zadowoleni - mówi szkoleniowiec MKS-u.

  Oprócz treningów w okresie przygotowawczym kaliszanie grać będą sparingi oraz rozgrywać turnieje. Już w najbliższą sobotę w hali Arena zawodnicy spotkają się na grze wewnętrznej, ale 28 lipca podejmą w kaliskiej hali Zagłębie Lubin. Z kolei 4 sierpnia rozegrają na wyjeździe dwumecz z miejscową Nielbą oraz Wybrzeżem Gdańsk. 10 lub 11 sierpnia do kaliskiej Areny zawita Astromal Leszno.

  W drugiej połowie sierpnia MKS zagra sparingi z jeszcze bardziej atrakcyjnymi drużynami. 16 sierpnia spotka się z aktualnym mistrzem Węgier MOL-Pick Szeged, a dzień później przystąpi do trzydniowego (17-19 sierpnia) Turnieju Szczypiorno Cup, w którego jubileuszowej piątej edycji weźmie udział cała czołówka polskich zespołów: PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock, Azoty Puławy, NMC Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, MMTS Kwidzyn oraz mistrzowie Ukrainy - HC Motor Zaporoże, z którym jedno ze spotkań rozegrają również gospodarze zmagań, Energa MKS Kalisz. Okres przygotowawczy kaliszanie zakończą sparingiem z Nielbą Wągrowiec, 24 sierpnia w Arenie.

  Nowy sezon w PGNiG Superlidze kaliszanie rozpoczną w pierwszy weekend września spotkaniem z aktualnym wicemistrzem Polski, Orlenem Płock.

  (jav, kz)

  Kadra piłkarzy ręcznych Energi MKS Kalisz na sezon 2018/2019

  bramkarze
  Łukasz Zakreta
  Artem Padasinow
  Błażej Potocki  

  lewe skrzydło
  Michał Bałwas
  Michał Czerwiński 
  lewe rozegranie
  Artur Bożek 
  Paulo Grozdek
  Kirył Kniaziew
  środek rozegrania
  Paweł Adamczak 
  Kamil Adamski 
  Maciej Pilitowski

  prawe rozegranie
  Marek Szpera
  Bartosz Wojdak
  Piotr Adamczak

  prawe skrzydło
  Dariusz Rosiek
  Michał Drej 
  Artur Klopsteg

  obrotowi
  Krzysztof  Misiejuk
  DzianisKrytski
  Łukasz Kobusiński 
  Zbigniew Kwiatkowski 

  I trener: Paweł Rusek
  II trener (grający): Łukasz Kobusiński
  Trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta: Krzysztof Rosa
  Kierownik drużyny: Jakub Kaszuba

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.