AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Nafciarze na inaugurację w Arenie

DATA: 19 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Orlen Wisła Płock przyjedzie na inaugurację nowego sezonu Superligi do Kalisza.

  Z Orlenem Wisłą Płock zagrają na inaugurację nowego sezonu 2018/19 szczypiorniści Energi MKS Kalisz.

  W nowym sezonie w Superlidze zagra czternaście drużyn. W porównaniu z poprzednim sezonem zabraknie w nim dwóch drużyn: Meble Wójcik Elbląg i KPR Legionowo. Pierwsza kolejka spotkań odbędzie się w terminach od 31 sierpnia do 2 września. Kaliszanie zamierzą się w niej z bardzo atrakcyjnym przeciwnikiem, wicemistrzem Polski - zespołem Orlenu Wisły Płock (to spotkanie ma się odbyć w piątek, 31 sierpnia w Kaliszu). Potem szczypiornistów Energi czeka wyjazdowe spotkanie z Azotami Puławy, a następnie spotkają się u siebie z Zagłębiem Lubin. Z mistrzem Polski, Vive Kielce MKS Kalisz zagra 10 listopada, a ten pojedynek odbędzie się w Arenie. 

  Pierwsza runda Superligi zakończy się na początku grudnia. Rewanże rozpoczną się 8 grudnia, ale po nich nastąpi przerwa w rozgrywkach, która potrwa do 30 stycznia. Runda zasadnicza potrwa do 4 kwietnia, a po niej dojdzie do podziału na grupę mistrzowską i spadkową. W grupie mistrzowskiej systemem play-off (zespół z miejsca 1- zespół z miejsca 8, 2-7, 3-6 i 4-5) rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn. Pod koniec kwietnia rozpoczną się półfinały, a finały odbędą się 22 i 26 maja.

  Z kolei w grupie spadkowej (zespoły z miejsc 9-16) rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym, a każda z drużyn rozegra w niej po 10 meczów. Najsłabszy zespół opuści Superligę, a 13 drużyna Superligi zagra o pozostanie w ekstraklasie z pierwszoligowcem, drugim zespołem z turnieju mistrzów I ligi o Superligę (25 i 29 maja). - Naszym celem w najbliższym sezonie będzie awans do najlepszej ósemki, pewne utrzymanie i gra w play-off o jak najlepsze miejsce - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz.

  (jav)

  Skład PGNiG Superligi - sezon 2018/19

  1. PGE Vive Kielce
  2. Orlen Wisła Płock
  3. Azoty Puławy
  4. Gwardia Opole
  5. Górnik Zabrze
  6. Chrobry Głogów
  7. Energa MKS Kalisz
  8. Wybrzeże Gdańsk
  9. MMTS Kwidzyn
  10. Zagłębie Lubin
  11. Piotrkowianin Piotrków
  12. Stal Mielec
  13. Sandra Spa Pogoń Szczecin
  14. Spójnia Gdańsk

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.