AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Rewolucyjne zmiany w Superlidze

DATA: 19 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W nowym sezonie 2018/19 nastąpi zmiana systemu rozgrywek w PGNiG Superlidze.

  Nie będzie podziału na dwie grupy: pomarańczową i granatową, a wszystkie 14 zespołów rywalizować będzie w jednej grupie. Po zakończeniu rundy zasadniczej wszystkie drużyny zostaną sklasyfikowane w jednej zbiorczej tabeli, w której na podstawie wywalczonych punktów powstaną następnie dwie grupy - mistrzowska z udziałem 8 drużyn i spadkowa (zagra w niej 6 drużyn). Do grupy spadkowej każda z drużyn z miejsc 9-16 przystąpi z zerowym kontem a jej wyniki z fazy zasadniczej nie będą się liczyć. 

  Natomiast 8 najlepszych zespołów po fazie zasadniczej walczyć będzie systemem pucharowym o mistrzostwo Polski. Kolejną zmianą w nowym systemie będzie likwidacja punktów bonusowych za zwycięstwo z rywalem z własnej grupy. Utrzymany został za to system przyznawania punktów za zwycięstwo. Wygrany zespół otrzyma 3 punkty lub 2 za zwycięstwo po karnych. 

  Przegrana drużyna po karnych dostanie 1 pkt., a za porażkę w regulaminowym czasie 0 pkt. Dodatkową atrakcją jest również to, że mecz musi zostać rozstrzygnięty, a o w przypadku remisu o wygranej bądź porażce zadecydują karne. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.