AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Kaliski półmaraton. Utrudnienia w ruchu

DATA: 19 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W sobotę, 21 lipca odbędzie się I Kaliski Nocny Półmaraton Szlakiem Bursztynowym. 

  Trasa biegu przebiegać będzie ulicami: hala Arena (start) - Popiełuszki - Armii Krajowej - Marii Skłodowskiej-Curie - al. Wojska Polskiego - Wrocławska do ul. 29 Pułku Piechoty, gdzie bieg zawraca - Zachodnia - Obozowa - Torowa - Kresowa - Szlak Bursztynowy do ul. Łódzkiej, gdzie bieg zawraca - Kresowa - Torowa - Obozowa - Zachodnia - Wrocławska - al. Wojska Polskiego - Marii Skłodowskiej-Curie - Armii Krajowej - Popiełuszki - hala Arena (meta). W związku z tym kierowcy i pasażerowie KLA muszą liczyć się podczas trwania imprezy z utrudnieniami w ruchu. Wprowadzone zostaną następujące utrudnienia:

  - 21 lipca od godz. 8:00 do 22 lipca do godz. 00:30 obowiązywać będzie całkowity zakaz parkowania pojazdów w obrębie hali Arena oraz na parkingach między ul. Blizińskiego 4 a 6.

  W sobotę w godz. 21:00 - 00:00
  - w al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do skrzyżowania prowadzącego do obwodnicy Nowych Skalmierzyc, ruch kołowy skierowany zostanie na jezdnię al. Wojska Polskiego po stronie Makro, na której odbywać się będzie ruch dwukierunkowy - po jednym pasie ruchu dla danego kierunku.

  - ul. Wrocławska na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. 29 Pułku Piechoty zostanie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego podczas przebiegu uczestników półmaratonu. Po opuszczeniu ul. Wrocławskiej przez ostatniego zawodnika ww. odcinek zostanie otwarty ponownie dla ruchu kołowego.

  UWAGA: Pozostałe ulice na trasie półmaratonu będą zamknięte dla ruchu kołowego. W trakcie biegu ruch pojazdów będzie mógł odbywać się wyłącznie poprzecznie i będzie regulowany przez policję.

   

  Zmiany nastąpią też w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej na liniach: nr 12K, 19, 19E oraz linii M

  W związku z całkowitym zamknięciem ul. Armii Krajowej oraz ul. Marii Skłodowskiej-Curie autobusy kursowały będą zmienionymi trasami:

  - linie nr 19, 12K w kierunku os. Dobrzec od przystanku Podmiejska Rondo ulicami: Podmiejską - Stefana Wyszyńskiego (koniec kursu na pętli przy Wyszyńskiego Słoneczna),

  - linia nr 19 w kierunku os. Majków od przystanku Wyszyńskiego Słoneczna Pętla ulicami: Stefana Wyszyńskiego do ul. Podmiejskiej i dalej bez zmian, ul. Górnośląską - Legionów.

  - linia nr 12K: w kierunku Cmentarza Komunalnego od Przystanku Wyszyńskiego Słoneczna Pętla do ul. Podmiejskiej i dalej bez zmian Górnośląską, Legionów.

  W związku z częściowym wyłączeniem z ruchu drogowego ul. Wrocławskiej oraz al. Wojska Polskiego zajdą następujące zmiany:

  - Linie nr 19E , M w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego od przystanku Górnośląska Dworzec PKS ulicami: Górnośląską - Wrocławską

  Linie nr 19E, M w kierunku Kalisza od przystanku Wrocławska Sąsiedzka ulicami: Wrocławską - Górnośląską

  W czasie trwania objazdów nieczynne będą przystanki: 

  - al. Wojska Polskiego Polmozbyt
  - al. Wojska Polskiego STW
  - al. Wojska Polskiego Big Star
  - al. Wojska Polskiego Tylna
  - ul. Skłodowskiej-Curie Bursche
  - ul. Armii Krajowej
  - ul. Wojciechowskiego

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.