AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEG. Nocna Hellena

DATA: 23 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W biegu wystartowało ponad 600 osób. Fot. Karina Zachara.

  Ponad 600 osób wzięło udział w I edycji Kaliskiego Nocnego Półmaratonu "Bursztynowa Hellena".

  Inicjatywa zrodziła się w Policyjnym Klubie Biegacza KMP w Kaliszu. Na liście zgłoszeń znalazło się ponad 650 osób, ostatecznie na starcie stawiło się 613. Najwięcej z Kalisza i okolic, ale nie brakowało też chętnych z kilkudziesięciu innych zakątków kraju.- Od dawna mieliśmy pomysł, żeby zorganizować taki bieg, którego w Kaliszu brakowało. W tym roku ten plan udało się dopiąć. Warto było, bo dopisała frekwencja. Nie spodziewaliśmy się takiej liczby, zwłaszcza, że dojechali ludzie z różnych regionów, od Szczecina po Tatry. Czujemy więc satysfakcję i cieszymy się, że udało się zebrać tylu biegaczy - podsumowała Edyta Marciniak z PKB KMP, pomysłodawczyni biegu.

  Uczestnicy biegu wystartowali w sobotni wieczór o godz. 21.00 sprzed hali Arena. Wytyczoną ulicami miasta, atestowaną trasę najszybciej pokonał Błażej Wytwer z Bogusławic, który dystans 21,0975 km pokonał w czasie 1:14:59. Kolejne miejsca na podium zajęli kaliszanie Adam Szurmiński, związany obecnie z AZS AWF Wrocław (1:17:38) i Krzysztof Górny (1:18:40). Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Wierzchowska z Kalisza (1:24:15) przed Katarzyną Werner z Malanowa (1:28:07) i Moniką Pieczorą z Łodzi (1:34:55).

  W ramach półmaratonu przeprowadzono też klasyfikacje służb mundurowych: policji i służby więziennej. W gronie biegających policjantów zwyciężyli Karolina Radomska i Aron Przybył z KMP w Kaliszu. Najszybszymi funkcjonariuszami służby więziennej okazali się wspomniana już Izabela Wierzchowska i Grzegorz Terlikowski z Zakładu Karnego w Stargardzie. Nagrodzono też zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najstarszym uczestnikiem biegu był 71-letni Zenon Czysty z Ostrowa Wlkp.

  Organizatorami I Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena” byli: Policyjny Klub Biegacza KMP Kalisz, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu i Miasto Kalisz. Honorowy Patronat objął Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

  Pełna lista uczestników i wyników znajduje się w linku  https://foxter-sport.pl/uploads/results/item_777.pdf

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.