AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Tort na urodziny Parkruna

DATA: 24 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Parkrun Kalisz obchodził w sobotę 2 urodziny. Fot. Agnieszka Andrzejewska i Michał Pośpiech

  Ponad 80 pasjonatów biegania, truchtania i spacerowania wzięło udział w drugich urodzinach kaliskiego Parkrunu.

  Zorganizowany z okazji 2-lecia kaliski parkrun miał już swoją 106. edycję. Zgodnie z tradycją jego uczestnicy spotkali się w sobotni poranek przy ul. Sportowej. O godz. 9.00 wyruszyli na liczącą 5 kilometrów trasę wytyczoną ścieżką rowerowo-spacerowa nad Prosną, wzdłuż Wału Matejki. Pokonało ją ponad 80 osób w różnym wieku. Były wśród nich również osoby poruszające się na wózku, kijkarze nordic walking i rodzice z dziećmi. Jak na jubileusz przystało, na mecie czekał na uczestników urodzinowy tort, a później, zgodnie z tradycją wszyscy chętni udali się na wspólną kawę w Columbus Coffee Kalisz. 

  Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km, organizowane w każdą sobotę o 9.00 rano. Cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Przeznaczone są dla każdego, bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

  W ciągu dwóch lat parkrun Kalisz zdołał również zapisać się w historii tych biegów w Polsce. W październiku 2016 roku Artur Kozłowski wynikiem 14:41 pobił rekord kraju. Szczegółowe wyniki sobotniego biegu znajdują się w poniższym linku: http://www.parkrun.pl/kalisz/rezultaty/ostatnierezultaty/

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.