AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NA LATO. Hufiec w Gołuchowie

DATA: 25 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dzieci i młodzież z Kalisza i powiatu kaliskiego wypoczywa na obozie harcerskim w Gołuchowie. Fot. Paweł Figiel ,,Radio Centrum''.

  Prawie 150 dzieci z Kalisza i powiatu kaliskiego bierze udział w akcji letniej Hufca ZHP Powiatu Kaliskiego. 

  Uczestnicy obozu od 17 lipca przebywają na stanicy w Gołuchowie, a program harcerskiego obozu jest pełen atrakcji. Dzieci uczestniczyły już w zajęciach ze służbami mundurowymi, pływały na kajakach na miejscowym zalewie oraz rywalizowały w sportowej, obozowej olimpiadzie. Nie zabrakło też wycieczek do wrocławskiego ZOO i na szybowcowe mistrzostwa świata do Michałkowa, rejsu promem po jeziorze Gopło czy wizyty w termach i na Mysiej Wieży w Inowrocławiu. - W tym roku nasz obóz ma charakter międzynarodowy i gościmy dwie dziewczynki z Finlandii, rodzeństwo z Helsinek, i jedną z Ukrainy - mówi harcmistrz Maria Jolanta Marciniak, komendant obozu. - Mamy coraz więcej małych dzieci 7-8-letnich, które dopiero poznają harcerskie zwyczaje. One uczą się jak zachować się na apelu, uczestniczą w ogniskach, zdobywają sprawności harcerskie i rywalizują w harcerskich biegach.

  Jak przystało na obóz harcerski obozowicze mają też warty czy służbę w kuchni. Obóz w Gołuchowie jest jedną z największych harcerskich akcji letnich w południowej Wielkopolsce. Został dofinansowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Starostwo Powiatowe w Kaliszu. W Gołuchowie młodzież będzie przebywać do 26 lipca.

  (nel)

  Zdjęcia dzięki uprzejmości red. Pawła Figla ,,Radio Centrum''.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.