AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PROKURATURA. Są zarzuty dla podejrzanych o gwałt na 19-letniej kaliszance

DATA: 25 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Są zarzuty dla dwóch mężczyzn podejrzanych o gwałt na 19-letniej kaliszance. Grozi im 12 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło 22 lipca na terenie przyległego do zbiornika wodnego w pobliżu ulicy Częstochowskiej. Mężczyźni zaciągneli tam swą ofiarę, pobili i zgwałcili. Potem ukradli jej telefon.

  Sprawcy zostali niezwłocznie zatrzymani w wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że w chwili zatrzymania obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości wynoszącym  -1,3 i 2,5 promila

  - Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, podlegające obecnie dalszej weryfikacji procesowej - mówi prokurator Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

  Czyny zarzucony podejrzanym z uwagi zagrożone są karą od 3 do lat 12 pozbawienia wolności., w przypadku jednego ze sprawców z uwagi na ustalenie, iż dopuścił się go w warunkach tzw : recydywy” zagrożenie wynosi 15 lat pozbawienia wolności.  Z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kaliszu w z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  25 lipca 2018 r. Sąd rozpoznał obydwa wnioski i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na żądany przez Prokuratora okres.

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.