AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

NA WAKACJE. Ruszył PolSailing 2018. Bezpłatne treningi żeglarskie i windsurfingu dla dzieci

DATA: 27 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Do uczestnictwa w programie PolSailing 2018 zachęcał prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Piotr Gulczyński. Z lewej wiceprezes mecenas Michał Gajda.

  Trwają zapisy do Ogólnopolskiego Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2018. To bezpłatna akcja dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z żeglarstwem i windsurfingiem.

  Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej - PolSailing jest największym w Polsce, kompleksowym programem wsparcia i popularyzacji żeglarstwa realizowanym przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z okręgowymi związkami żeglarskimi i klubami oraz przy udziale środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program edukacji żeglarskiej nie skupia się tylko na nauce podstaw żeglarstwa, ale również na przekazywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących zasad bezpieczeństwanad wodą, zdrowego stylu życia oraz odpowiedzialnej postawy wobec środowiska naturalnego.

  Bezpośrednimi odbiorcami tej części programu są uczniowie szkół podstawowych. Program jest realizowany w 14 ośrodkach w klasie Optimist (Bolesławiec, Częstochowa, Gdańsk, Giżycko, Kielce, Lublin, Olsztyn, Pszczyna, Tarnobrzeg, Toruń, Ustka, Warszawa, Wrocław oraz Kalisz) oraz pięciu w windsurfingu (Sopot, Gdańsk, Poznań, Kalisz, Warszawa). - W ramach programu w naszym mieście zostanie nieodpłatnie przeszkolonych 100 dzieci na łódkach w Optymistach i kolejne 100 dzieci w windsurfingu - mówi Piotr Gulczyński, prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. - W przypadku Kalisza zajęcia będą odbywały się w sierpniu na rzece Prośnie. Program PolSailing to oferta skierowana do dzieci oraz pośrednio dla rodziców dostrzegających wartość edukacyjną i wychowawczą szkolenia żeglarskiego. Dla dzieci to początek wspaniałej przygody, którą mam nadzieję zechcą później kontynuować w naszym klubiePolSailing to największy program żeglarski w Europie. Kalisz, obok Warszawy czy Gdańska jest jednym z nielicznych ośrodków, w których będzie jednocześnie realizowana edukacja Optymist i windsurfing. To wielkie wyzwanie i nobilitacja.

  Co ważne wszystkie zajęcia odbywać się będą bezpłatnie. Rekrutacja do programu jest bardzo prosta i odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony programu PolSailing 2018. 

  (jav)

  Więcej informacji o Ogólnopolskim Programie Edukacji Żeglarskiej - PolSailing 2018 na stronach oraz na profilu Facebook PZŻ:

  http://www.polsailing.pl/
  www.facebook.com/polsailing/

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.