AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Wyróżnienia i awanse mundurowych

DATA: 30 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Policjanci uczestniczyli m.in. w uroczystej mszy św. z okazji Święta Policji. Fot. KMP w Kaliszu.

  Blisko 150 kaliskich funkcjonariuszy zostało awansowanych, wyróżnionych i odznaczonych z okazji Święta Policji. 

  Tradycyjnie uroczystości rozpoczęło złożenie wiązanki kwiatów przez kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, pod tablicą upamiętniającą policjantów Ziemi Kaliskiej zamordowanych w 1940 roku w Ostaszkowie. W ten sposób Komendant Miejski Policji w Kaliszu insp. Dariusz Bieniek wraz ze swoimi zastępcami - mł. insp. Tadeuszem Królikowskim oraz mł. insp. Witoldem Goździelewskim, w imieniu wszystkich osób pełniących służbę i pracujących w komendzie, oddali hołd polskim funkcjonariuszom pomordowanym 78 lat temu.

  W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została msza w intencji policjantów, pracowników Policji oraz ich rodzin, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej Łukasz Buzun. Uroczysta gala połączona z wręczeniem rozkazów i wyróżnień, została zorganizowana w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Po przywitaniu gości, głos zabrał szef kaliskich policjantów insp. Dariusz Bieniek, który w swoim wystąpieniu przypomniał historię powstania Policji Państwowej. W swoim wystąpieniu komendant skierował szczególne słowa podziękowania do policjantów i pracowników cywilnych kaliskiej jednostki, za sumienne, ofiarne i w pełni profesjonalne wykonywanie codziennych zadań służbowych na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Łącznie na wyższe stopnie policyjne w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu awansowanych zostało 148 funkcjonariuszy, jeden z nich został wyróżniony przedterminowym awansem na wyższy stopień służbowy. Następnie wręczono odznaczenia, nagrody i wyróżnienia. Jedną z nagród odebrała Bożena Jarych, która po przepracowaniu ponad 30 lat w kaliskiej jednostce odchodzi na emeryturę.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.