AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. MOL-Pick Szeged w Arenie

DATA: 16 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Szczypiorno Cup zagrają m.in. Energa i Orlen. Fot. Karina Zachara.

  Mistrzowie Węgier zagrają w czwartek w Arenie z Energą MKS Kalisz. A już od piątku do niedzieli w kaliskiej hali odbywać się będzie silnie obsadzony Szczypiorno Cup.

  Pokazowe spotkanie Energi MKS-u z Mol-Pick Szeged rozpocznie się w Arenie w czwartek o godz. 18.00. - To będzie bardzo wartościowy dla nas sparing - mówi Paweł Rusek, szkoleniowiec kaliskiego klubu. - Węgierski klub to jedna z najlepszych drużyn w Europie.

  A już od piątku w kaliskiej Arenie rozpoczyna się międzynarodowy turniej Szczypiorno Cup. W tym roku będzie bardzo silnie obsadzony. Wystąpią w nim wszyscy tegoroczni medaliści mistrzostw Polski: PGE Vive Kielce, Orlen Wisła Płock, KS Azoty Puławy, a także Górnik Zabrze, MKS Zagłębie Lubin, MMTS Kwidzyn i gospodarze Energa MKS Kalisz. Stawkę uzupełnią goście z zagranicy - Motor Zaporoże, mistrzowie Ukrainy. Przysłowiową wisienką na torcie będą mecze pokazowe z udziałem zespołu MOL-Pick Szeged, aktualnego mistrza Węgier i jednej z czołowych ekip na świecie. - W składach poszczególnych zespołów znajduje się wielu utytułowanych zawodników, reprezentantów swoich krajów, uczestników Igrzysk Olimpijskich, medalistów mistrzostw świata i Europy - mówi Edward Prus, prezes Stowarzyszenia „Szczypiorniak”, które jest organizatorem turnieju. - Turniej ma już swoją markę i jest znany w całym środowisku piłki ręcznej.   

  Jak podkreśla prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, Szczypiorno Cup to nie tylko turniej piłki ręcznej, ale też przykład doskonałej współpracy w promowaniu zarówno samej dyscypliny, jak i miasta. - Jeśli jest taka wzorowa współpraca, to należy to podkreślać. Myślę, że większość ludzi w Kaliszu już pokochało piłkę ręczną. To nie byłoby możliwe, gdyby nie Szczypiorno Cup. Tak jak rodził się duch niepodległości u legionistów, tak wokół ducha tego turnieju zaczęły się rodzić wszystkie sukcesy piłki ręcznej w Kaliszu - mówi prezydent Sapiński.

  Bardzo dużym wsparciem dla organizatorów turnieju jest Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, który udostępnia bazę noclegową i na czas trwania imprezy zamienia się w centrum logistyczne dla ekip uczestniczących w rozgrywkach i organizatorów. - Teren naszego ośrodka jest miejscem szczególnym historycznie, dlatego, że jak głosi napis znajdujący się na wprost ośrodka „To tu rodziła się niepodległość” - mówi ppłk dr Maciej Gołębiowski, zastępca komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

  Rozgrywki w ramach V Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup potrwają od 17 do 19 sierpnia, ale już w czwartek, 16 sierpnia odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy MOL-Pick Szeged i Energą MKS Kalisz (godz. 18.00).

  Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Szczypiorniak”, Komitet Organizacyjny w składzie Edward Prus, przewodniczący, Daniel Pawlak i Krzysztof Walczak. Wydarzenie wspierają Miasto Kalisza i Centralny Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Turniej odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego, Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego oraz Prezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego. Nagrodą dla zwycięzcy będzie Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

  Bilety można nabyć drogą internetową na stronie www. http://bilet.pax.pl/kat/0/3/. Będą również dostępne w kasach hali Arena w trakcie trwania turnieju. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szczypiornocup.pl

  (jav, kz)

   

  Program V Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup 2018

  Czwartek, 16 sierpnia 
  Mecz pokazowy: MOL- Pick Szeged - Energa MKS Kalisz, godz. 18:00 

  Piątek, 17 sierpnia 
  Mecz 1: Orlen Wisła Płock - MKS Zagłębie Lubin (11:00) 
  Mecz 2: KS Azoty Puławy - Górnik Zabrze (13:00) 
  Mecz 3: PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn (15:00) 
  Mecz 4: Motor Zaporoże - Energa MKS Kalisz (18:00) 

  Mecz pokazowy: MOL - Pick Szeged - Orlen Wisła Płock (20:00) 

  Sobota, 18 sierpnia 
  Mecze o miejsca 5-8 
  Mecz 5: przegrany meczu 1. z przegranym meczu 3. (11.00) 
  Mecz 6: przegrany meczu 2. z przegranym meczu 4. (13.00) 

  Półfinały 
  Mecz 7: zwycięzca meczu 1. ze zwycięzcą meczu 3. (15.00) 
  Mecz 8: zwycięzca meczu 2. ze zwycięzcą meczu 4. (17:00) 

  Niedziela 19 sierpnia 
  Mecz o 7 miejsce (przegrany meczu 5. z przegranym meczu 6.) godz. 11:00 
  Mecz o 5 miejsce (zwycięzca meczu 5. ze zwycięzcą meczu 6.) godz. 13:00 
  Mecz o 3 miejsce (przegrany meczu 7. z przegranym meczu 8.) godz. 15:00 
  Mecz finałowy (zwycięzca meczu 7. ze zwycięzcą meczu 8. ) godz. 17.00 
  Zakończenie turnieju - godz. 19.15 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.