AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

LEKKA ATLETYKA. Srebro w Kotle Czarownic

DATA: 31 lipca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Trener Marcin Małecki i Piotr Goździewicz.

  Najlepszy kaliski kulomiot Piotr Goździewicz znów powiększył swoją medalową kolekcję.

  Tym razem jego łupem padło srebro w pchnięciu kulą podczas rozgrywanych w Chorzowie mistrzostw Polski do lat 18. Podopieczny Marcina Małeckiego nieźle poczynał sobie również w rzucie dyskiem. Areną zmagań był popularny śląski Kocioł Czarownic. Dla Goździewicza termin zawodów nie był najszczęśliwszy. Szczyt formy przygotowywał na rozgrywane przed trzema tygodniami mistrzostwa Europy, z których - przypomnijmy - przywiózł brązowy krążek. Teraz z kolei przypada czas tzw. roztrenowania i przygotowań do kolejnej prestiżowej imprezy, a mianowicie 3. Letnich Igrzysk Olimpijskich U18, które w październiku odbędą się w Buenos Aires.

  Mimo to w Chorzowie reprezentant UKS 12 Kalisz po raz kolejny pokazał klasę i w swojej koronnej konkurencji, czyli pchnięciu kulą, uplasował się na medalowej pozycji. W najlepszej próbie uzyskał odległość 18,84m, co wystarczyło do zdobycia srebrnego krążka. - Wynik, jak na możliwości Piotra średni, co udowodnił w trzech innych, niestety spalonych próbach, przekraczając granicę dwudziestego metra. Czeka nas więc jeszcze dużo pracy, by wyeliminować te błędy techniczne, ale mimo to zawody uważam za udane, a medal bardzo cieszy. To już kolejny w tym sezonie zdobyty na imprezie rangi mistrzowskiej - mówi trener Marcin Małecki.

  Zawody wygrał faworyt - Wojciech Marok z UKS Orkan Środa Wielkopolska - doskonale znany Goździewiczowi z biało-czerwonej kadry. Złoto zapewnił sobie pchnięciem na odległość 20,84m. Reprezentant Kalisza rywalizował też w rzucie dyskiem i choć w tym konkursie medalu nie zdobył, pokusił się o „życiówkę”. Wynik jaki uzyskał, 51,90m, jest lepszy od dotychczasowego o blisko dwa metry i zapewnił  mu w zawodach wysokie, piąte miejsce. 

  UKS 12 Kalisz reprezentował w Chorzowie jeszcze jeden zawodnik - Mikołaj Nowostawski. W chodzie na 10 km zajął ósme miejsce (58:09.85), ale trzeba zaznaczyć, że rywalizował z zawodnikami o rok starszymi.  

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.