AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Energa rozpoczyna treningi. Zmiany w zespole

DATA: 1 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zespole mistrzyń I ligi zaszły zmiany i części zawodniczek kaliscy kibice nie zobaczą już w MKS-ie. Fot. Karina Zachara.

  Dziś siatkarki Energi MKS Kalisz rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.

  Wprawdzie kaliszanki trenują już od dwóch tygodni, ale są to indywidualne zajęcia. Pierwszy wspólny trening ma być właśnie w środę w hali Arenia. W nowym sezonie kadra zespołu liczyć ma 13 zawodniczek. W porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie mistrzyń I ligi zajdą zmiany. Z zespołu odeszły doświadczona Ivana Isailović, Katarzyna Wawrzyniak, Natalia Sroka oraz kapitan Hanna Łukaszewicz, która ma problemy z plecami. W kadrze Energi MKS pozostaną jednak Sylwia Kucharska, Justyna Andrzejak, Anna Głowiak, Katarzyna Drewniak, Ewelina Janicka i Kinga Dybek. Drużynę mają uzupełnić młode zawodniczki, które grały w LSK i na parkietach I ligi. - Kadra liczyć będzie 13 zawodniczek - potwierdza Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz. - W sztabie szkoleniowym zmienił się tylko fizjoterapeuta.

  W nowym sezonie do grona faworytów I ligi należeć będą Wisła Warszawa, z którym MKS toczył boje o mistrzostwo oraz spadkowicz z Dąbrowy Górniczej. - Naszym celem będzie awans do pierwszej czwórki - mówi prezes Wojtyła. - Jak silna w tym sezonie będzie liga pokażą pierwsze kolejki. Po nich zobaczymy czy stać nas na coś więcej.
  Pierwszy mecz ligowy nowego sezonu Energa MKS rozegra 29 września. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.