AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Futbol w kulach w Blokoblisku

DATA: 1 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W zorbing można zagrać w Blokoblisku w kaliskim Aquaparku. Fot. Blokoblisko.

  Jedynie kilka osób jest potrzebnych by zagrać w zorbig. To nowa gra i idealny, niecodzienny sposób na spędzenie wolnego czasu, spotkanie ze znajomymi, przyjęcie integracyjne czy urodziny. Teraz zorbing - bubble football dostępny jest w Blokoblisku w kaliskim Aquaparku.

  Czym jest zorbing bubble football?

  Zorbing to nowy sport, który w 1994 roku powstał w Nowej Zelandii. Szybko jednak stał się popularny w Australii, USA i Europie. Ta fantastyczna zabawa znajduje coraz więcej zwolenników w Polsce, a w jego piłkarską odmianę bubble football można zagrać w Blokoblisku na terenie Parku Wodnego przy ul. Sportowej 10.

   

  Jak grać w zorbing?

  Piłkarskie mecze rozgrywane są przez dwie drużyny, które mają za zadanie wbić piłkę do bramki przeciwnika. Przed wejściem na boisko każdy gracz zakłada na siebie specjalną dmuchaną kulę. Sprzęt jest noszony napompowany i z pasami na ramiona, które są dopasowane, aby zapewnić bezpieczeństwo zawodnika. Gracze muszą mieć na nogach tenisówki lub obuwie sportowe. Podczas meczu, który trwa zwykle dwie połowy po 15 minut zawodnicy wpadają na siebie, skaczą, odbijają się, ale nadmierne ataki na gracza drużyny przeciwnej bez piłki powodują wykluczenie zawodnika z zabawy. - Jeśli piłka wypadnie z obszaru boiska po prostu podrzucamy drugą i nie przerywamy zabawy! Dostępnych jest 10 kul, 5 niebieskich i 5 czerwonych i tak właśnie formujemy drużyny. Wszystko dozwolone, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Gracze do 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców - mówią organizatorzy kaliskiego zorbingu. 

  Kto może grać w bubble football?

  Kula, w której grają zawodnicy jest stosunkowo ciężka, więc zalecany wiek graczy to 11-12 lat. Nie ma natomiast ograniczenia wiekowego w drugą stronę, a jedyne ograniczenie wagowe do 100 kg. Ważne jest też, aby przed meczem powyciągać z kieszeni wszystkie rzeczy które mogłyby wypaść podczas gry i uszkodzić kulę albo spowodować małą kontuzję zawodnika.

  Jak się zakłada kulę do gry?

  Zakładamy ją jak plecak i trzymamy za rączki z przodu. Jest to bardzo łatwe i wygodne. Potem podczas meczu można rzucać się, przeskakiwać czy stawać w niej do góry nogami.

  Co liczy się w grze?

  - Przede wszystkim świetna zabawa i integracja na świeżym powietrzu. Zorbing daje też sporo adrenaliny i niezapomnianych wrażeń. Z okazji wakacji przygotowaliśmy letnie promocje - zachęcają organizatorzy zorbingowych eventów w Blokoblisku.

   

  Więcej informacji na temat zorbingu - bubble football w Kaliszu 
  Zorbing Kalisz Sportowa 10, Aquapark
  https://zorbingkalisz.pl/
  Telefon: 574 833 150
  Email: kontakt@zorbingkalisz.pl

   

   

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.