AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

INWESTYCJE. "Kaliskie własne M". KTBS chce wybudować 600 mieszkań

DATA: 2 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tak ma wyglądać Dom Seniora przy Majkowskiej

  600 mieszkań w 5 lokalizacjach chce w najbliśzych latach wybudować Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na razie powstają trzy bloki przy ul. Warszawskiej.

  Kaliskie TBS realizuje I etap programu „Kaliskie własne M”. Powstał on z myślą o rodzinach, których z różnych przyczyn nie stać na zakup własnego mieszkania. 

  - Program "Kaliskie własne M" przeznaczony jest dla rodzin, które nie korzystają z pomocy socjalnej, ale jednocześnie nie stać ich na zakup własnego mieszkania, chociażby z braku zdolności kredytowej. To inicjatywa, dzięki której wypełnimy niszę pomiędzy mieszkaniem socjalnym, komunalnym, czy, ewentualnie, Mieszkaniem Plus. W ramach programu "Kaliskie własne M" chcemy wybudować 600 mieszkań, które zostaną zlokalizowane w pięciu punktach na terenie miasta. Większość lokali realizowana będzie z opcją dojścia do własności. Nie wszystkie, ponieważ jeden z budynków przeznaczony zostanie pod wynajem dla seniorów - mówi prezydent Grzegorz Sapiński

  - Mieszkania powstaną przy Warszawskiej, Długosza, Majkowskiej, Stawiszyńskiej i Garncarskiej - mówi Andrzej Górski, Prezes Zarządu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - Na czerwiec przyszłego roku zaplanowaliśmy realizację pierwszych 112 lokali przy Warszawskiej. To będą mieszkania pod wynajem z możliwością dojścia do własności już po 5 latach. 

  PROGRAM "KALISKIE WŁASNE M"

  Jak mówi Andrzej Górski, miesięczna opłata za metr kwadratowy w nowych lokalach szacowana jest dziś na około 22 złote. Po 23 latach, wliczając w to 12-miesięczną kaucję, najemca spłaci mieszkanie. Zainteresowanie uczestnictwem w programie, przed ogłoszeniem naboru, wyraziło już około 300 rodzin. 

  Nabór rozpoczyął się 1 sierpnia i  zakończy się 30 września tego roku.

  (mik) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.