AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

DROGI. Obietnica premiera. Będą pieniądze na drogi wokół Kalisza?

DATA: 2 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Premier Mateusz Morawiecki. Fot: Kancelaria Rady Ministrów.

  Budowę lokalnych dróg w Wielkopolsce, w tym wokół Kalisza, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

  Obietnica premiera padła na spotkaniu z wielkopolskimi przedsiębiorcami. Doszło do niego w ubiegły piątek w Dęborzycach koło Pniew. Podczas spotkania Morawiecki zapewnił, że Wielkopolska może liczyć na dynamiczny rozwój dróg ekspressowych, krajowych oraz lokalnych. Do Wielkopolski w najbliższym czasie mają z różnych źródeł popłynąć pieniądze, a dzięki temu nasz region ma zyskać najgęstszą sieć połączeń autostradowych i dróg expressowych.

  Podczas spotkania premier złożył też komunikacyjne deklaracje dotyczące bezpośrednio Kalisza, w tym planowaną modernizację krajowej drogi nr 25 w kierunku Konina oraz wspomniał o DK 12. Ta ,,expressówka'' ma przecinać Polskę z zachód na wschód: od granicy z Polski z Niemcami w okolicach Łęknicy przez Leszno, Kalisz, Sieradz, Piotrków Trybunalski, Radom, Lublin aż do granicy z Ukrainą w Dorohusku. - Walczymy o drogi dla Kalisza. Mamy sprzymierzeńca, premier Mateusz Morawiecki doskonale rozumie, że Kalisz nie może być na uboczu - twierdzi posłanka Joanna Lichocka.

  Czy deklaracje premiera Morawieckiego oznaczają, że Kalisz doczeka się wreszcie obwodnicy z prawdziwego zdarzenia oraz szybkiego połączenia drogowego z autostradą A2?

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.