AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ŚRODOWISKO. Coraz lepsze powietrze w Kaliszu

DATA: 6 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W najnowszym raporcie WHO Kalisza nie ma już wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej.

  Zdecydowanie polepszyliśmy wynik z 2016 roku. Opracowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) statystyki dotyczą 4300 miast na świecie. Ujawniają dane o rocznym średnim poziomie pyłu zawieszonego. Naszego miasta nie ma na liście.

  Korzystnie na poprawę jakości powietrza w Kaliszu wpływa zmiana pieców opalanych paliwem stałym na ekologiczne, czyli: kotły gazowe lub olejowe, piece zasilane prądem elektrycznym, pompy ciepła lub przyłączenie się do miejskiego systemu ciepłowniczego.

  Miasto pomaga mieszkańcom w wymianie system ogrzewania. Wprowadziło dopłaty do 80 %, nie więcej niż 5.000,00 zł na jedno zlikwidowane źródło ogrzewania. W 2016 roku wpłynęły 74 wnioski, całkowity koszt dopłat wyniósł ok. 220 tys. zł. W 2017 roku wpłynęło 220 wniosków, a całkowity koszt dopłat to ok. 1 mln zł. W ciągu ubiegłego roku zostało zamontowanych 206 ekologicznych kotłów i 2 pompy ciepła. Dokonano montażu blisko 400 grzejników. W 2018 roku do 12 czerwca wpłynęły 73 wnioski, dokonano demontażu blisko 95 pieców.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.