AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Mistrzostwa Polski. Medale KTK

DATA: 7 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Dwa brązowe medale z mistrzostw Polski w kolarstwie torowym przywieźli juniorzy młodsi Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. 

  Zawody na welodromie w Pruszkowie rozegrane zostały w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Śląskie 2018 i miały jednocześnie rangę mistrzostw Polski juniorów młodszych w kolarstwie torowym. W wyścigu drużynowym Kaliskie Towarzystwo Kolarskie reprezentowała ekipa w składzie: Konrad Trzęsowski, Kacper Chrystek, Piotr Maślak i Adam Andrzejak. Udział w eliminacjach zakończyli z trzecim czasem, co uprawniało ich do walki o brązowy medal. W decydującym wyścigu nie zawiedli i po emocjonującej walce pokonali ekipę ALKS Stal Grudziądz. O drużynowe podium otarły się natomiast juniorki młodsze KTK. Roksana Pasternak, Natalia Nawrocka, Agata LichosytSandra Woźniczko, które sklasyfikowane zostały na czwartej pozycji. 

  W ostatnim dniu pruszkowskich zmagań kaliszanie znów mieli powody do zadowolenia. Brązowy krążek w wyścigu na dochodzenie wywalczył Konrad Trzęsowski. W rywalizacji na dystansie 2 kilometrów lepsi byli jedynie Radosław Frątczak i Adam Woźniak, reprezentanci Copernicusa Toruń.

  W tej samej konkurencji, w kategorii dziewcząt, czwarte miejsce zajęła Roksana Pasternak. Kaliszanie, Konrad Trzęsowski i Kacper Chrystek zajęli też czwartą lokatę  w medisonie. W omnium (wielobój kolarski) Roksana Pasternak zajęła szóstą lokatę. 

  (jav, kz)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.