AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT. Wieniawski kwartet w ratuszu

DATA: 9 sierpnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zespół ,,Wieniawski kwartet'' wystąpi w Kaliszu.

  Grupa prowadzi działalność artystyczną od 1998 roku. Tworzą ją koncertmistrzowie Orkiestry Kameralnej „Amadeus” Polskiego Radia w Poznaniu pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Koncertując w kraju i za granicą zespół cyklicznie bierze udział w liczących się festiwalach muzycznych, m.in.: Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Soroe (Dania), Dniach Muzyki i Teatru w Poznaniu, Jesiennej Kameracie w Kaliszu, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej czy Letnim Festiwalu Muzyki Kameralnej w Lipsku. W repertuarze zespołu znajduje się kilkadziesiąt utworów - od klasycyzmu po muzykę współczesną, zarówno z literatury polskiej jak i światowej.

  Przez 14 lat swojej działalności artystycznej muzycy nagrali wspólnie pięć płyt. Skład zespołu: Jarosław Żołnierczyk - I skrzypce, Mirosław Bocek - II skrzypce, Lech Bałaban - altowka, Maciej Mazurek - wiolonczela. 

  Koncert grupy ,,Wieniawski kwartet'' odbędzie się 18 sierpnia o godz. 18.30 w kaliskim ratuszu. Prowadzenie koncertu Danuta Synkiewicz. Wstęp jest wolny. Organizatorami koncertu są Miasto Kalisz i Stowarzyszenie ,,Pro Kalisia''.

  (nel) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.