PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Lech lepszy. Debiut Gonzaleza

DATA: 2 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Nie wiedzie się KKS-owi na początku tego sezonu w III lidze. Fot. kkskalisz.pl

Piłkarze KKS-u Kalisz znów bez punktów w III lidze. W meczu z rezerwami Lecha Poznań nie pomogli im nowi zawodnicy.

KKS w letniej przerwie przeżył prawdziwą rewolucję kadrową. W składzie zespołu pojawili się m.in. Marcin Radzewicz i Mateusz Żytko, którzy mają za sobą występy w ekstraklasie, a w tygodniu zespół wzmocnili 23-letni hiszpański pomocnik Gabriel Vidal González oraz jego brat bliźniak Ivan Vidal González. Obaj w ostatnim sezonie grali w drużynach IV ligi hiszpańskiej. W meczu z Lechem II Poznań w barwach KKS-u zadebiutował ten drugi.

Od samego początku to niebiesko-biało-zieloni przejęli inicjatywę i na gola kazali czekać licznie zgromadzonym kibicom do 16. minuty. To wtedy składną akcję sfinalizował Mateusz Żebrowski. Do przerwy prowadzenie kakaesiaków powinno być zdecydowanie wyższe, jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in. Hubert Antkowiak, który kilkukrotnie szukał recepty na pokonanie Bartosza Przybyła.

W drugiej połowie do głosu doszedł jednak Lech. W 66. minucie dynamicznie szarżującego Krzysztofa Kołodzieja nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał Patryk Palat, a wyrównującego gola zdobył były reprezentant Polski Dariusz Dudka. Kaliszanie starali się szybko doprowadzić do remisu, jednak albo świetnie bronił Przybył, albo w sukurs przyszła mu poprzeczka, kiedy to jak z armaty huknął Marcin Radzewicz. W 76. minucie Adama Wasiluka uderzeniem po długim słupku zaskoczył Kołodziej i Lech wygrał 2:1.

Po pięciu kolejkach KKS ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo i dwa remisy w III lidze.

KKS Kalisz - Lech II Poznań 1:2 (1:0)
    Bramki: 1:0 Mateusz Żebrowski 16. min, 1:1 Dariusz Dudka 64. min, 1:2 Krzysztof Kołodziej 76. min.

KKS Kalisz: Adam Wasiluk - Patryk Palat, Mateusz Żytko, Mateusz Gawlik, Damian Ślesicki (78. Tomasz Owczarek), Pavlo Hordijczuk, Mateusz Żebrowski, Robert Tunkiewicz (61. Dominik Domagalski), Marcin Radzewicz (81. Ivan Vidal), Mateusz Stefaniak (67. Krzysztof Krysztofowicz), Hubert Antkowiak.

Lech II Poznań: Bartosz Przybysz - Jakub Pawlicki, Mateusz Skrzypczak, Filip Nawrocki, Paweł Tupaj (55. Oskar Nowak), Tomasz Kaczmarek, Dariusz Dudka, Łukasz Norkowski (66. Kacper Friska), Eryk Kryg, Jakub Kołodziej (77. Łukasz Adamczak), Bartosz Bartkowiak (68. Arkadiusz Kaczmarek).

Żółte kartki: Mateusz Gawlik, Patryk Palat, Mateusz Żytko (KKS Kalisz) oraz Łukasz Norkowski, Eryk Kryg, Tomasz Kaczmarek (Lech II).