AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Start Superligi. Nafciarze jeszcze za mocni

DATA: 2 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Energa MKS przegrał na inaugurację z Orlenem Wisłą Płock. Fot. Karina Zachara.

  W weekend wystartowały rozgrywki nowego sezonu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Na inaugrację MKS stoczył wyrównany bój z Orlenem Wisłą Płock.

  Wicemistrzowie Polski byli faworytami niedzielnego meczu, ale gospodarze się nie położyli i zwłaszcza do przerwy toczyli wyrównany bój z Orlenem. Po pierwszym kwadransie MKS prowadził nawet 7:3, a w hali Arena zapachniało niespodzianką. Kolejne minuty należały jednak do Wisły, która dogoniła rywala i na przerwę schodziła prowadząc jedną bramką 14:13.

  Po zmianie stron nadal trwała walka punkt za punkt. Kwadrans przed końcem MKS mógł doprowadzić do remisu, jednak karnego nie wykorzystał Michał Drej. Wiślacy wypracowali wówczas trzybramkową przewagę, którą dowieźli do końca spotkania, wygrywając 29:26. - Zaczęliśmy bardzo dobrze - mówił po meczu Maciej Pilitowski, nowy nabytek kaliskiej drużyny. - Rywale doszli nas, kiedy dostaliśmy dwie kary pod rząd. Potem graliśmy bramka za bramkę. Było dużo walki, ale można powiedzieć, że przegraliśmy ten mecz karami indywidualnymi.

  MKS Energa na inaugurację przegrał spotkanie, ale pokazał że może być w tym sezonie jeszcze mocniejszy niż w poprzednim (kaliszanie jako beniaminek Superligi zajęli wówczas 7 miejsce). Za tydzień MKS zagra na wyjeździe z Azotami Puławy.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.