AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Pijana wiozła dziecko autem. Plaga wakacyjnych nietrzeźwych kierowców

DATA: 3 września 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Policjanci z Kalisza zatrzymali do kontroli kierującą fordem 33-latkę. Pijana kobieta wiozła 9-letnie dziecko autem.

  Policjanci z Wydział Ruchu Drogowego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, które dotyczyło nietrzeźwej kierującej. Ford za kierownicą, którego siedziała kobieta miał przemieszczać się Szlakiem Bursztynowym. Pojazd za kierownicą, którego siedziała 33-latka został zatrzymany do kontroli drogowej. W aucie oprócz kobiety znajdował się również jej 9-letni syn. Policjanci czując zapach alkoholu sprawdzili jej stan trzeźwości. Wstępne badanie 33-letniej mieszkanki powiatu kaliskiego, pokazało wynik pozytywny. Od kobiety pobrano krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Dziecko trafiło pod opiekę najbliższej rodziny.

  Innego pijanego kierowcę policjanci zatrzymali na terenie gminy Opatówek. Okazało się, że 64-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Co więcej, podczas weryfikowania danych kierowcy policjanci ustalili, że sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 64-latek został już zatrzymany. Już wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

  Mimo apeli i działań prewencyjnych policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Tylko w lipcu funkcjonariusze ujawnili 30 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.